Small Time Crooks, Punkfest en Demira in Bolwerk
Sneek - Wie wordt de winnaar van de Kleine Prijs van Fryslan 2014? In de grootste bandjescompetitie van Friesland strijden in twee halve finales bands in alle genres om een felbegeerd plekje in de finale. In de halve finale in Het Bolwerk gaan End of Bunch, Nicsz, Guilty Pleasure, David and the Dutchmen en Uncly Jimmy de strijd met elkaar aan. Het belooft hoe dan ook een avond vol met jonge gedreven en talentvolle Friese bands te worden.

Punkfest ‘Distortion ‘till Deafness’ zal met Breakout, Disorder, Disturbance, Murder Inc en Hangover Generation zijn titel meer dan eer aan doen. Breakout is gevormd door een stel goeie vrienden uit Parijs, duidelijk beïnvloed door de street punk van The Unseen, The Partisans en The Restarts. Disorder is ontstaan tijdens de hoogtijdagen van de Britse punkscene. Nu, met terugwerkende kracht, kan Disorder bestempeld worden als een van de vaandeldragers van de punkscene in Bristol. De band kwam op tijdens de golf aan protestpunk en dat bracht ze al snel onder de aandacht van de alternatieve radio. De legendarische Britse dj John Peel omschreef de eerste singles als ‘shit’, toch tourt de band ook nu nog met veel succes.
In het midden van de jaren negentig vormden vier kerels onder de smogsluier van Rotterdam de punkband Disturbance. Punk op de ouderwetse manier gespeeld: met een harde beat en een boodschap. Samen met The Adicts, Exploited en Conflict toerde de band al door heel Europa. Hangover Generation komt uit Zwitserland. Al een paar jaar weet de band de nodige schokgolven door het land van de bergen te bewegen. Murder Inc uit eigen provincie maakt het affiche compleet.x
De 16 jarige Demira verwierf bekendheid door haar deelname aan de Beste Singer-/Songwriter van Nederland. Al vanaf haar zevende speelt ze gitaar en zingt ze daarbij. Ze schrijft en componeert als singer-songwriter Engelstalige, poëtische folk/pop liedjes met een authentiek geluid. Veel energie en bijzondere teksten ontwijken cliché’s met haar krachtige, unieke stem en grote passie voor woorden en muziek.
-
\t
- vrij. 4 apr 2014 SMALL TIME CROOKS 21:00 uur / €5,- \t
- zat. 5 apr 2014 PUNKFEST: Distortion till Deafness 19:00 uur / €8,- in de vvk, €10,- aan de kassa \t
- zon. 6 apr 2014 DEMIRA 15:00 uur / gratis











