Metal Battle en blues night in Het Bolwerk
Sneek - De Metal Battle is Nederlands eerste landelijke bandcontest. Het doel van de wedstrijd is om beginnende bands de kans te geven zichzelf live ‘in the picture’ te spelen. Inmiddels is de Metal Battle de grootste underground metalcontest van Nederland, met 48 bands in twaalf voorrondes, verspreid over het hele land. Er zijn drie halve finales, waarin telkens vier bands strijden om de winst. De drie winnaars van die halve finales komen uiteindelijk uit in de grote finale de op 25 april in Estrado te Harderwijk word gehouden.

Bands uit Friesland hebben zich in kunnen schrijven voor de voorronde in Het Bolwerk. Daaruit zijn de volgende vier deelnemers geselecteerd: Heartgrown, Graverot, Rising Conflict en Art Of Pain. De winnaar van de voorronde in 2013, Stonehawk, speelt deze avond als special guest!
Jan Akkerman speelt al meer dan een halve eeuw gitaar. In december 2011 is de gitarist 65 jaar geworden, maar dit was geen reden voor Akkerman om met pensioen te gaan. Integendeel. Nog steeds reist hij met z’n band de wereld over. Jan Akkerman heeft zich bovendien voorgenomen om een aantal speciale projecten te realiseren. Deze belofte maakt hij nu waar en deze avond kunnen we dan ook genieten van één van die indeeën: met ‘My Brainbox’ herleven oude tijden! Akkerman, die in 1968 Brainbox oprichtte, zal tijdens deze avond bekend en onbekender werk van deze groep ten gehore brengen. Bert Heerink zal de zangpartijen op zich nemen. Dynamite Blues Band en The Unchained DJ maken het affiche compleet.
vrijdag 30 januari 2015 Metal Battle voorronde Friesland 19:30 uur / gratis
zaterdag 31 januari 2015 Blues Night met My Brainbox ft. Jan Akkerman en Bert Heerink 21:00 uur / €15,- vvk, €18,- zaal













