Cultuur en uitgaan

GEEUWELDIG! Jubileumvlootschouw van Roeivereniging De Geeuw

Door: Henk van der Veer

SNEEK-De middagzon schitterde op het water van de Kerkgracht toen veertig boten statig voor Theater Sneek afmeerden. Het was een bont palet van slanke roeiboten, sierlijke wherries en robuuste skiffs die samen een feestelijke vlootschouw vormden. Niet zomaar een vlootschouw, maar de jubileumeditie van Roeivereniging De Geeuw, die dit jaar haar 40-jarig bestaan viert met tal van activiteiten.

De bruidsboot
De bruidsboot Foto Henk van der Veer

De bruidsboot trekt alle aandacht

Tussen al dat dobberende hout en glanzend polyester stal één boot duidelijk de show: de bruidsboot Maria Louise. In dit sierlijke vaartuig zat een prachtig verkleed paar: De dames Vlaskamp als bruidegom (compleet met hoge hoed) en Wilkens als bruid in een stralende witte jurk met bloemrijke hoed. Het tafereel bracht zichtbaar plezier bij zowel deelnemers als publiek, dat zich langs de kades had verzameld om de vlootschouw gade te slaan.

Muziek en feest langs de kade

Langs de kant zorgde brasskapel De Boppeslag (‘since 2024’) voor een spetterend optreden. De jonge muzikanten, in hun zwarte shirts met opvallend geel logo, brachten met trombones, sousafoons en slagwerk een aanstekelijke sfeer. De muziek schalde vrolijk over het water en liet de boten nog meer schitteren in het zonlicht. Graag vaker optreden Boppeslag, dit smaakt naar meer!

Dansen, klappen en feesttoeters

De vrolijke klanken werkten aanstekelijk: leden en toeschouwers konden niet stil blijven staan. Er werd gedanst, geklapt en meegezongen. Leden van De Geeuw in hun herkenbare blauwe en gele shirts moedigden elkaar enthousiast aan. Een feesttoeter, kleurrijke vlaggetjes en brede glimlachen maakten het plaatje compleet.

De combinatie van glanzende boten, feestelijke muziek en de warme saamhorigheid van leden en publiek maakte deze bijzondere vlootschouw in één woord “GEEUWELDIG”

Topmuzikanten van De Boppeslag zorgen voor GEEUWELDIGE muziek
Ook feest op de kade
Jaja!!
Blazen!
Feest!