Mienskipscircus laat De Legeaën bruisen van enthousiasme
SIBRANDABUORREN – Het was dan eindelijk zover, de uitsmijter van het schooljaar.....’Circus De Mienskipsskoalle’. Het sportveld van IKC Mienskipsskoalle De Legeaën werd omgetoverd tot een circuspiste vol kleur, plezier en verwondering. Met hulp van Circus Salto leerden de kinderen de kneepjes van het vak, om diezelfde dag nog op te treden in een échte circustent.

’s Ochtends arriveerde circusartiest Sander van Circus Salto op het sportveld, waar de grote circustent al uitnodigend klaarstond. De verwondering begon meteen: een échte circustent bij de school! In een inspirerende workshop nam Sander de kinderen mee in de wereld van het circus. Ze leerden hoe je als artiest vol zelfvertrouwen de piste betreedt, hoe je een act opbouwt en hoe je het applaus ontvangt. Daarna was het tijd voor actie. Met rode wangen van enthousiasme en concentratie gingen de kinderen aan de slag om hun eigen acts voor te bereiden. Van jongleren tot acrobatiek, van koordlopen tot clown zijn – ieder kind vond zijn of haar plek in het circus.
De peuters mochten om 11.30 uur het spits afbijten met hun voorstelling, onder toeziend oog van trotse ouders, opa’s, oma’s en andere belangstellenden. Na de lunch was het de beurt aan de oudere leerlingen van Mienskipsskoalle De Legeaën. In een wervelende en hartverwarmende show lieten zij zien wat ze die ochtend hadden geleerd. Hun optreden zat vol lef, creativiteit en samenwerking. De hele dag stond in het teken van samenwerking, plezier en verbondenheid – precies waar de missie van de school, fan-foar-mei elkoar, voor staat. Die missie was dan ook voelbaar in alles: in de optredens, in de samenwerking en in de blije gezichten van jong en oud.
“We hebben genoten van het plezier, het talent en het enthousiasme van onze kinderen,” laat de organisatie weten. “Zonder de inzet van alle (hulp)ouders, sponsoren en betrokkenen was dit niet mogelijk geweest: De Legeaën brûst!”












