Algemeen Ingezonden

Mooie opbrengst sponsorloop CBS It Harspit voor KiKa

TOP EN TWEL - Op 5 maart jongstleden organiseerde CBS It Harspit uit Oppenhuizen een sponsorloop voor Stichting Kika. Doel was het ophalen van zoveel mogelijk geld voor onderzoek naar kinderkanker en hiermee de kans op genezing te vergroten. Met deze actie ondersteunt de school de Run4Kika Marathonacties van Annamarie van der Bij. Zij loopt sinds 2011 marathons voor Kika. 

Juf Sytske en duo-juf Sietske overhandigen de cheque aan Annamarie
Juf Sytske en duo-juf Sietske overhandigen de cheque aan Annamarie Foto: Annamarie van der Bij

Warming up en Kika beer

Samen met alle leerlingen, ouders en leerkrachten werd de sponsorloop gestart met een heuse warming-up. Onder aanvoering van speciale gast Kika Beer en Annamarie, werden alle spieren losgemaakt en kon na 10 minuten de echte sponsorloop beginnen. De leerlingen van de onderbouw legden een speciaal parcours op het plein af. Onder aanmoediging van aanwezige ouders, familie en Kika Beer, waren de leerlingen niet te stoppen en werden vele rondjes voor het goede doel afgelegd. Daarna was het de beurt aan de bovenbouwleerlingen. Met groot enthousiasme werd door deze groep een speciaal parcours naast de school afgelegd waarbij iedere leerling met een high five beloonde. Na afloop was er voor iedereen een verkoelend glas ranja en een kleine versnapering. 

Opbrengst en uitreiking cheque 4.225 euro 

Onlangs volgde de definitieve onthulling van het opgehaalde sponsorbedrag. Er bleek maar liefst 4225 euro te zijn opgehaald. Als beloning voor deze geweldige prestatie ontving iedere leerling een deelnamecertificaat van de sponsorloop en werden er per groep een Kika Beer knuffel en medailles uitgereikt. De cheque werd door juf Sietske en duo-juf Sytske aan Annamarie uitgereikt. 

”Ongelofelijk dankbaar“ 

”Ik ben ongelofelijk dankbaar voor de inzet van CBS It Harspit voor Kika“, vertelt Annamarie  ”We weten allemaal hoe belangrijk bewegen en gezondheid is, maar dat deze groep van dik 90 kinderen zo veel geld voor lotgenoten heeft opgehaald, is onvoorstelbaar. Gezonde kinderen en jongeren lijken goed te beseffen wat kinderkanker met je leven als jongere doet,“ vervolgt ze. “Mijn missie voor Kika is daarom nog lang niet voorbij. Met de New York Marathon 2025 en Boston Marathon 2026 hoop ik opnieuw jongeren te bewegen mij te steunen in mijn missie tegen kinderkanker en zoveel mogelijk geld voor onderzoek in te zamelen.“  

Missie steunen 

Wil jij de missie van Annamarie steunen? Mail dan naar: annamarie25071970@gmail.com of gebruik de link naar supporta.com.