Algemeen

Op 18 juni neemt college B. en W. een besluit over significante aanpassingen van de pilot autoluwe binnenstad Sneek

Door: Henk van der Veer

SNEEK- Vorige week heeft het bestuur van Vereniging Ondernemend Sneek ‘een constructief gesprek gehad’, met het college van B. en W. over de pilot autoluwe binnenstad. Het staat te lezen in een brief van het bestuur aan haar leden.

Op 18 juni neemt college B. en W. een besluit over significante aanpassingen van de pilot autoluwe binnenstad Sneek
Op 18 juni neemt college B. en W. een besluit over significante aanpassingen van de pilot autoluwe binnenstad Sneek Foto Henk van der Veer

“Het college heeft aangegeven dat zij de zorgen die onder ondernemers leven uiterst serieus nemen. We hebben daarom afspraken gemaakt over het delen van de relevante data die wij afgelopen periode hebben opgehaald en over het ter beschikking stellen van ons evaluatierapport”, aldus het bestuur van de VOS in een brief aan haar leden.

Concreet is er het volgende afgesproken:

  • Op 18 juni neemt het college een besluit over significante aanpassingen van de proef.
  • Deze aanpassingen zullen na het besluit direct uitgevoerd worden.
  • De uitslagen van de monitoring worden meegewogen tijdens de besluitvorming. Hieronder vallen zowel de verzamelde data als het sentiment onder inwoners en ondernemers.
  • De evaluatie die V.O.S. heeft uitgevoerd zal worden meegewogen in de aanpassingen.
  • Het college neemt de werkgroep autoluwe binnenstad actief mee in dit proces, zoals ook eerder is gedaan.
  • De gemeenteraad zal na het genomen besluit via Actieve Info worden geïnformeerd.

Positief

Het VOS- bestuur heeft positief gereageerd op het feit dat de aanbevelingen uitermate serieus zijn genomen en dat de intentie is uitgesproken om significante aanpassingen door te voeren. 

“Wij hebben vertrouwen in deze aanpak. Uiteraard gaat het ons ondernemers nooit snel genoeg, echter heeft in onze optiek het college gehoor gegeven aan het versnellen van het proces. Als Ondernemend Sneek zijn wij vertegenwoordigd in de betreffende werkgroep en zullen wij ons mengen in de aanpassingen die nodig zijn. Zodra wij meer nieuws hebben, zullen wij dit opnieuw met jullie delen”, zo laat voorzitter Sibold Jellema van de VOS de leden weten.