Martinikerk Sneek waarschuwt voor nepmails uit naam van predikanten
SNEEK - De Martinikerk in Sneek waarschuwt voor nepmails die uit naam van de predikanten worden verstuurd. Volgens de kerk is er geen sprake van een hack, maar van zogeheten spoofing: identiteitsfraude waarbij criminelen zich voordoen als een vertrouwde afzender.

De frauduleuze e-mails duiken met enige regelmaat op. Ontvangers worden daarom opgeroepen verdachte berichten direct als spam of ongewenste e-mail te melden bij hun eigen e-mailprovider en niet op links in de berichten te klikken.
"Iemand verstuurt deze mails uit onze naam, maar ze komen beslist niet van ons. Heel vervelend, maar lastig te bestrijden," zegt predikant Marije Mazereeuw.
Nepmail ontvangen. Wat nu?
De Martinikerk adviseert mensen extra alert te zijn op signalen zoals een onbekend afzendadres, een vreemde of ontbrekende aanhef, ontbrekende ondertekening, taal- en spelfouten of een verzoek om op een link te klikken of geld uit te geven. Bij twijfel is het advies om contact op te nemen met de predikant. Daarnaast is het van belang om de mail direct te melden als spam/ongewenst/spoofing bij hun mailservice. “Meld spam, klik weg, bel uw predikant,” zegt de predikant. “Wij zullen mensen nooit vragen om op vreemde linkjes te klikken, we hebben geen bijzondere opdracht voor ze en ze hoeven nooit namens ons iets te kopen of geld uit te geven.”
Misbruik van vertrouwenspositie predikanten
Volgens Mazereeuw maken oplichters misbruik van de vertrouwenspositie van predikanten. "Het helpt heel erg als mensen zelf scherp blijven en zich afvragen of iets wel klopt," zegt Mazereeuw. "Nu is het een e-mail, maar we horen uit de regio ook verhalen van mensen die zich voordoen als ouderling en bij mensen aanbellen met als doel hen te beroven."
De waarschuwing is inmiddels gedeeld via de website en sociale media van de Martinikerk. “Hoe jammer het ook is, het is dus heel belangrijk dat mensen alert zijn op wie ze binnenlaten: in hun mailbox en in huis.” Aanstaande zondag tijdens de kerkdienst wordt aandacht besteed aan de nepmails om leden alert te houden.















