Algemeen

Fries Scheepvaart museum organiseert prikkelarme activiteiten in de voorjaarsvakantie

Door: Isa Wessels

SNEEK - Tijdens de voorjaarsvakantie staat het Fries Scheepvaart Museum volledig in het teken van ruige zeebonken en stoere stormzeilers. Van 22 tot en met 27 februari 2026 kunnen kinderen en hun (groot)ouders meedoen aan allerlei maritieme activiteiten, zoals racen met minibootjes, het maken van een eigen kompas en het leren van echte scheepstaal.

Afbeelding
Foto: aangeleverd

Iedere middag om 14.30 uur is er Verteltheater met Sinbad de Zeeman. De activiteiten zijn bedoeld voor kinderen met zeebenen, maar ook voor pake en beppe die wel in zijn voor een avontuurlijke middag. In het kader van Help pake en beppe de vakantie door! krijgen kinderen gratis entree. Alleen voor het maken van een kompas wordt een kleine bijdrage van 1,50 euro gevraagd.

Prikkelarme openstelling

Nieuw dit jaar is de prikkelarme openstelling speciaal voor kinderen die gevoelig zijn voor drukte en prikkels. Deze vindt plaats op dinsdagochtend 24 februari van 8.30 tot 10.00 uur. Tijdens deze ochtend is het rustiger in het museum en worden prikkels zoveel mogelijk beperkt.

Volgens directeur Hester Postma wil het museum hiermee voor iedereen toegankelijk zijn. “Voor sommige kinderen kan de drukte in de vakantie te veel zijn, bijvoorbeeld door autisme of andere aandoeningen. Met deze prikkelarme openstelling kunnen zij in alle rust genieten van het museum en de activiteiten.”

Het Fries Scheepvaart Museum zet zich al langer in voor toegankelijkheid. Alle medewerkers volgden recent een workshop over autisme in musea en zijn getraind in het herkennen van verborgen beperkingen, zoals het internationale Sunflower-keycord.

Voor de prikkelarme openstelling is aanmelden verplicht. Meer informatie en het aanmeldformulier zijn te vinden op www.friesscheepvaartmuseum.nl/prikkelarm.