Laatste week Open Museum Maand: dit is er te doen voor kinderen in het Fries Scheepvaart Museum
De laatste week van de Open Museum Maand is aangebroken. Nog t/m zondag 30 november kunnen kinderen (en hun ouders) gratis het Fries Scheepvaart Museum in Sneek bezoeken met een waardebon. De hele week staat in het teken van spelen, ontdekken en avontuur.

Pietenparcours door het museum
Voor deze week ontwierpen de wegwijspieten een vrolijk parcours speciaal voor kinderen. Volg de rode route langs de herkenbare rood-gele mijterbordjes en doe onderweg allerlei opdrachten:
- Pakjes zoeken in de museumtuin
- Verschillende kruiden ruiken
- Cadeautjes in de schoorsteen gooien
- Pepernoten sjoelen
Overal walvissen
In meerdere zalen kom je de walvis tegen, het is dan ook de Week van de Walvis. Jongere bezoekers kunnen zich uitleven met walvisactiviteiten zoals: een walvis laten spuiten, het walvisorgel bespelen en een zachte walvis knuffelen. Ook staat bij de ingang een gedetaillerd diorama dat kinderen met allerlei walvisactiviteiten. Spelenderwijs leer je over het grootste zoogdier ter wereld.
Voorleesmiddag op zondag 30 november
De Week van de Walvis sluit af met een voorleesmiddag op zondag 30 november om 14.30 uur. Een museumvrijwilliger leest voor uit ‘de kleine walvis’, het ontroerende verhaal over Boy die na een storm een aangespoelde walvis op het strand vindt en mee naar huis neemt. Naast ‘de kleine walvis’ worden er ook andere hartverwarmende walvisverhalen voorgelezen. Perfect voor peuters, kinderen en (groot)ouders die samen willen genieten van een rustig museummoment.
Kortom: wie deze laatste week van de Open Museum Maand nog iets leuks zoekt om te bezoeken met kinderen, zit in het Fries Scheepvaart Museum helemaal goed. Vergeet je waardebon niet!
















