Sport

Veel medailles voor AV Horror bij het NNK pupillen in Groningen

Door: Ynte Dragt

SNEEK - Afgelopen zaterdag 7 september was het Noord Nederlands kampioenschap atletiek in Groningen. Er kon gestreden worden op verschillende onderdelen, namelijk: de estafette, de meerkamp en de MiLa (600 of 1000 meter). De dag begon wat triest met bewolking en dichte mist. Uiteindelijk klaarde het op en werd het een mooie dag. Zowel qua weer als qua prestaties. AV Horror was met twaalf jonge atleten, twee trainsters en veel enthousiaste en soms ook fanatieke ouders en broers en zussen, goed vertegenwoordigd.

Veel medailles voor AV Horror bij het NNK pupillen
Veel medailles voor AV Horror bij het NNK pupillen Foto aangeleved

Bij de jongste jeugd U8 was er voor Semm Jaspers een vijfde plaats in de meerkamp en een tweede plaats op de 600 meter. Met een mega PB. Een categorie hoger, bij de U9, was er een elfde plaats voor Ruben Over in de meerkamp en een knappe derde plaats op de 600 meter. Ook hij liep een PB. Bij de U10 liep Kaylee Monsma alleen de 1000 meter, ze eindigde net naast het podium en werd vierde.

Weer een categorie hoger waren er vijf deelnemers van AV Horror bij de U11, drie meiden en twee jongens. In de meerkamp bij de meiden was er een twintigste plaats voor Linde Hadders, een 15e plaats voor Bieke Lampe en een tweede plek voor Benthe Jaspers. Deze meiden hadden allemaal PB’s. Op de 1000 meter was er een twintigste plaats voor Linde, een 17e plaats voor Bieke en een mooie eerste plaats voor Benthe Jaspers. Deze drie meiden hebben samen met Eline Stevens ook nog een derde plaats behaald bij de estafette in de U12. Een zeer leuke en officiële estafette-ervaring die uiteindelijk werd beloond met een bronzen medaille.

In de meerkamp was er voor Jelte Hagedoorn een tijd lang uitzicht op het podium. Helaas lukte het bij het kogelstoten niet helemaal en werd hij hierdoor vierde. Op de 1000 meter liep hij een mooie PB, goed voor de tweede plaats. Marijn ten Bloemendaal zette alleen in op de 1000 meter. Ook hij liep een mooie PB, maar eindigde net op de vierde plaats.

In de hoogste categorie pupillen U12 waren er twee meiden en twee jongens. Te beginnen bij de meiden. Allereerst de meerkamp. Een knappe tweede plaats voor Eline Stevens, zij liep haar eerste officiële wedstrijd. Clubgenootje Jaylinn Monsma pakte hier de titel met 13 punten meer dan Eline. Een eerste plaats dus voor Jaylinn! Daarnaast pakte Jaylinn ook de titel op de 1000 meter. Super! Bij de jongens deed alleen Fabio Arisci mee in de meerkamp. Hij werd 12e. Op de 1000 meter waren er echter twee deelnemers: Fabio Arisci en Jason Jaspers. Fabio werd tiende en Jason eindigde op een derde plaats.

Een mooi totaal van 13 medailles en heel veel PB’s (personal best of terwijl persoonlijke records) in de verschillende categorieën en op de verschillende onderdelen. Allemaal toppers, aldus AV Horror!

Afbeelding