ONS Sneek verdedigt koppositie met verve
MEPPEL - ONS Sneek kreeg met het besluit van de KNVB om Jubbega alsnog uit competitie te nemen, voor de tweede keer in twee weken de koppositie in de schoot geworpen en verdedigde die gisteravond in Meppel tegen Alcides met verve. Na een 0-1 ruststand liep de ploeg van trainer Arnoud Koster in het tweede bedrijf namelijk uit naar 0-5, waarna de ploeg uit Drenthe in de slotminuten vanaf elf meter nog iets terugdeed.

Precisie
De openingsfase was niet bepaalde de fase van de precisie. Zo was een vrije trap van Nordin Tahboun een eenvoudige prooi voor de doelman van de thuisclub die het bij een latere vries trap ook niet echt benauwd kreeg. Dat was even daarvoor toen Tim ten Voorde de bal terugtrok op Harmen Boelsma overigens wel een keer anders geweest. Ook bij de inzet van de jonge middenvelder die opnieuw de voorkeur kreeg. vooizen Stephen Adisi, ontbrak uiteindelijk de vereiste precisie.
Controle
De vijandelijke veste bleef vervolgens schadevrij, omdat ONS Sneek ondank een enorm overwicht maar sporadisch in de zestien kwam en als dat dan al een keer gebeurde, ontbrak op het moment suprême zoals bij Arjen Stremler, de controle. De jonge spit had even later bij een pass echter alle controle en vanuit die pass scoorde Tahboun de meer dan verdiende 0-1. Daar zou het in de eerste helft bij blijven, want nadat er aan de andere kant voor het eerst van echte dreiging sprake was, leverde een goed lopende aanval niet meer dan een corner op, terwijl die te scherpe hoekschop in de grijpgrage handschoenen van de Alcides-keeper belandde.
Drievoudige wissel
Het gebrek aan tempo en precisie was Koster blijkbaar ook een doorn in het oog, want de Sneker oefenmeester voerde bij het begin van de tweede helft een drievoudige wissel door. Pieter Abe de Jong, Arjen Stremler en Nordin Tahboun mochten gaan douchen en Stephen Adisi, Ruben Eijzenga en Lars Wolke mochten het trainingspak uittrekken. Dat leidde aanvankelijk nog niet tot resultaat, omdat Eijzenga bij een lage voorzet van Boelsma net tekort kwam en omdat een pegel van Geoffrey Eekhof over de goal verdween.
Beslist
Bij de volgende Sneker actie - een co-productie tussen twee invallers - was het echter wel raak. Wolke gaf de bal voor op Eijzenga die de licht getoucheerde voorzet vervolgens binnen schoot. Nog geen tien minuten later torende Eijzenga bij een corner van Boelsma hoog boven alles en iedereen uit en lag ook de derde van oranje makelij in het mandje. Daarmee was de wedstrijd wel beslist en helemaal, toen Ten Voorde vijf minuten later na een combinatie met Lars van der Brug het Sneker kwartet met zijn tiende seizoenstreffer vol maakte.
Eretreffer
Van der Brug die even eerder voor Jelle de Graaf in de line-up was gekomen, zou zelf ook nog een duit in het zakje doen toen hij de bal na een prachtige steekpass onder de Meppeler sluitpost door schoof. Het was een treffer voor de statistieken en dat gold ook voor de eretreffer die Alcides valk voor tijd op het bord bracht. Die ontstond uit een door Tristan Veelo genomen strafschop die werd toegekend nadat ONS-doelman Max Wolfs ten koste van een hoekschop redding had gebracht. Na die eretreffer kreeg ONS Sneek via Eijzenga - pass van Adisi - en een vrije trap van Giovanni Aronds nog twee mogelijkheden om het halve dozijn vol te maken.
Het bleef echter bij 1-5 en ook die uitslag liet aan duidelijkheid niets toe wensen over. Die uitslag krijgt komende zaterdag geen vervolg, omdat het duel met Jubbega dus van de kalender is afgehaald. De oranjehemden komen derhalve pas op zaterdag 25 mei weer in actie en wel in Damwoude, waar bij Broekster Boys de absolute apotheose van dit seizoen wordt afgewerkt.
Alcides - O.N.S. Sneek 1-5 (0-1)
Doelpunten: 0-1 Nordin Tahboun (36.), 0-2 Ruben Eijzengsa (61), 0-3 Eijzenga (70.), 0-4 Tim ten Voorde (76.), 0-5 Lars van der Brug (82.), 1-5 Tristan Veelo (86.-pen.)
Scheidsrechter: -
Gele kaart: Ryan Luyckx, Marnix Jager, Fabian Wever, Glenn Arts, Rick Loek
Opstelling ONS Sneek: Max Wolfs, Pieter Abe de Jong (46. Lars Wolke), Joran Swart, Glenn Buma, Geoffrey Eekhof, Tim ten Voorde, Harmen Boelsma, Giovanni Aronds, Nordin Tahboun (46. Stephen Adisi), Arjen Stremler (46. Ruben Eijzenga) en Jelle de Graaf (72. Lars van der Brug)
Bron: Pengel






