Sport

De bal rolt weer .... voorbeschouwing 11 maart

Sneek- De wekelijkse voetbal voorbeschouwingen, hieronder die van de zondagsverenigingen uit Sneek.

Afbeelding
In de strijd om eremetaal zouden de Drenten dan ook nog wel eens een geduchte concurrent kunnen worden. GOMOS was overigens de laatste opponent die LSC 1890 een nederlaag toebracht. Voor de rest vertoont de Sneker balans sinds begin december met louter overwinningen veel gelijkenis met die van SC Stadspark en bovendien schoot de formatie van trainer Eric van der Meulen een aantal keren met scherp.

Purmersteijn - Sneek Wit Zwart 

?Zondag 11 maart 2018 - 14.00 uur ?Sportpark Purmersteijn - Purmerend

Bij het laatste optreden lieten de artiesten van Sneek Wit Zwart tegen Jong Achilles ‘29 met een belangrijke en verdiende overwinning de stoelen draaien. Een zege waarmee men zowel DHC en RKHVV binnen schootsafstand als de mogelijkheid op rechtstreekse handhaving in eigen hand hield. Die rechtstreekse handhaving lijkt overigens uit te draaien op een strijd tussen DHC, RKHVV, Sneek Wit Zwart, de Bataven en Heerenveen. Purmersteijn dat komende zondag de tegenstander van de wit-zwarten is, lijkt daarvan verschoond te blijven.

Daarmee is bij de ploeg uit Purmerend tot nu toe sprake van een alleszins bevredigende herintrede in de hoofdklasse en lijkt het verblijf deze keer langer te duren dan in het seizoen 2011-2012. Toen eindigde het avontuur al na pak’m beet een maandje of tien. De ploeg van trainer Martin van Ophuizen dankt de huidige positie overigens niet aan de prestaties op vreemde bodem. Daar werden slechts vijf punten bijeen gesprokkeld en ook in Sneek ging de ploeg eerder dit seizoen ten onder. Die prestaties staan echter in schril contrast met die op eigen terrein, want de tien duels in de slaapstad van Amsterdam leverden 21 punten op. Zes keer stapte de herintreder thuis als winnaar van het veld, drie keer werd er gelijk gespeeld en alleen SDO vertrok met de volle buit richting Bussum. ? Dat zijn statistieken om ‘u’ tegen te zeggen en die zullen de gemoedsrust op Tinga niet ten goede komen. Aan de andere kant bleek Purmersteijn eerder in de Waterpoortstad ook niet een wonderploeg en na een vroege achterstand bleef Sneek Wit Zwart dankzij treffers van Kevin Huitema, Gerben Visser en Jordy Torenbeek toen tamelijk eenvoudig aan de goede kant van de score. Dat gebeurde echter in een fase van de competitie, waarin de Snekers zich nog geen zorgen hoefden te maken en waarin men een week later, na de winst op Heerenveen, zelfs het bovenste smaldeel van de middenmoot in zicht had. Na twee gelijke spelen tegen resp. SDO en RKAVV kwam de klad er echter een beetje in en vooral de nederlagen tegen concurrenten als de Bataven en RKHVV deden pijn. Nadat men vervolgens topploegen als Achilles 1894 en Silvolde in bedwang hield en van Heerenveen won leek het lek boven, maar door een kansloze nederlaag tegen SDO en een heel zuur verlies bij DHC werd de ploeg van trainer Germ de Jong weer teruggeworpen om vervolgens middels de al aangestipte zege op Jong Achilles ‘29 weer aan te haken.

D’r bij blijven is dan ook het credo voor komende zondag. Zeker ook omdat een week later koploper SJC op bezoek komt en dat normaliter niet een wedstrijd is, waarin Sneek Wit Zwart de punten moet halen. Neen, die moet men in wedstrijden als tegen Purmersteijn zien te halen. Hoewel het absoluut lastig gaat worden, moet dat besef Sneek Wit Zwart toch van voldoende gif voorzien en met een gezonde dosis strijdlust zit er zondag aan de andere kant van de plas misschien wel weer overwinning in.

SC Stadspark - LSC 1890 Zondag 11 maart 2018 - 14.30 uur Stadspark - Groningen

LSC 1880 dat afgelopen zondag stil stond bij het 128-jarig bestaan en diezelfde dag met de aankondiging van de wedstrijd tussen de Sneeker Classics en Lucky Ajax een prachtige affiche het levenslicht liet zien, reist zondag opnieuw over de A7 naar Groningen. De laatste reis over die weg leverde tegen Amicitia VMC een negenklapper en drie punten op. Of zo’n resultaat zondag weer tot de mogelijkheden behoort, valt echter te betwijfelen. De reis van komende zondag voert immers naar het stadspark, waar de gelijknamige Sportclub wacht en dat is volgens kenners één van de sterkste, zo niet de sterkste ploeg in de tweede klasse K.

De club die in vier jaar geleden ontstond na een fusie tussen Gronitas en de Vogels, is momenteel met 35 uit 14 de koploper. Die positie kreeg men overigens op 18 februari jl. in de schoot geworpen, toen LSC 1890 hard met de toenmalige lijstaanvoerder GVAV Rapiditas afrekende. Die ploeg hield SC Stadspark eind januari in bedwang en dat is naast het gelijkspel tegen GOMOS de enige remise op het tussenrapport. Het rapport van de ploeg van trainer Germain Beck vermeldt verder elf overwinningen en slechts één nederlaag. Die dateert van medio oktober, toen Sint Annaparochie een offday van de Groningers wist af te straffen. ? Bij de koppositie van SC Stadspark past trouwens wel een kanttekening, want GOMOS kwam nog maar elf keer in de groene wei en staat er op dit moment qua verliespunten zelfs iets beter voor.

?Over scherp gesproken. Met George Goguadze, Youri Kleve en Romario Tjong-a-Sie brengt SC Stadspark drie spelers op de voetbaltatami, die dit seizoen wel heel gemakkelijk het net weten te vinden. Met dertig treffers zijn zij verantwoordelijk voor het leeuwendeel van de Groninger productie en het is dan ook een open deur, dat dit trio komende zondag de nodige aandacht verdient.

De aandacht van de Groningers zal op zeker uitgaan naar aartsdribbelaar Marco da Silva en naar Daan Daniëls en Jacco van der Goot die de laatste tijd ook blijk gaven over het nodige ‘Torinstinct’ te beschikken. Of dat instinct zondag toereikend is om opnieuw een koploper beentje te lichten, blijft afwachten. Maar het maakt de twijfel waarover hiervoor werd gesproken, toch een tikkeltje minder sterk.

Black Boys - ONB ?Zondag 11 maart 2018 - aanvang 14.00 uur Sportcentrum Schuttersveld - Sneek

Black Boys speelde afgelopen zondag een oefenwedstrijd tegen Warga en wist de derdeklasser in dat duel tot halverwege de tweede helft aardig bij te benen. Na de 2-1 kwam de formatie van trainer Richard Venema na commentaar op de leiding echter met tien man te staan en hoewel men bij 3-1 nog wel de aansluiting vond, brak dat de ploeg in het laatste deel van de wedstrijd toch op.

Ook in de heenwedstrijd tegen ONB, komende zondag de tegenstander van de Zwartjes, kwam Black Boys met een man minder te staan en dat duel eindigde toen in een ruime nederlaag. Elroy de Meer zette de ‘Equipo Negro’ die middag nog wel op een voorsprong, maar vervolgens draaiden de Drachtsters via Hylke Bakker (2x), Hakim Popkema (2x) en Nino van der Velde de wedstrijd 180 graden om.

De situatie waarin ONB ten tijde van de heenwedstrijd verkeerde, is weliswaar niet volledig gedraaid, maar is de laatste weken wel een beetje verbeterd. De derde club uit Drachten beleefde dit decennium een vrije val en kelderde in een aantal seizoenen van de eerste naar de vierde klasse. Die val leek zich dit seizoen aanvankelijk voortgezet te worden en op het moment van de eerste confrontatie met Black Boys bivakkeerde de ploeg van trainer Dennis Stuiver ook in de buurt van de degradatiezone. Door twee overwinningen in de maand van het feest der zotten (Read Swart en Irnsum) klom de ploeg echter voorzichtig uit het dal en met vijftien uit twaalf neemt men momenteel op de ranglijst de negende plek in. Daarmee lijken de zorgen op sportpark De Fennen in ieder geval voor even afgewend.

Die zijn op de zwarte zijde van het Schuttersveld daarentegen levensgroot, want Black Boys staat met zes uit dertien laatste en kijkt inmiddels in vier A al tegen een aardig gat aan. Het verschil met de plekken die recht op een herkansing geven, bedraagt inmiddels al vijf punten. Voetbalt men dan zo slecht? Nou, nee! Tegen Sint Jacob was men voetballend zelfs beter en ook in de laatste competitiewedstrijd deed Black Boys niet voor Zwaagwesteinde onder. En afgelopen zondag bood men zoals hiervoor al werd vermeld, derdeklasser Warga prima partij. Maar alle keren bleef succes uit en dat is niet alleen frustrerend, maar knaagt bovendien aan het toch al broze zelfvertrouwen. Dat zelfvertrouwen kan alleen worden hersteld, indien de monden zwijgen en alleen de voeten spreken. Dan moet het voetbal gewoon een keer punten opleveren en die zijn nu de tijd zo langzamerhand begint te dringen, dringend nodig om het gat te dichten.

Bron: www.pengel.weebly.com

Afbeelding