Sport

Sjoerd Eisma tweede op marathon in Leeuwarden

Samen met twee medevluchters lukte het deze kopgroep om een rondje voorsprong te pakken op het peloton mede door goed afstop werk van Newspeed ploeggenoten Jelle Johan Hoomans en Sybrand van der Wey. In de eindsprint van de kopgroep  kwam Eisma als eerste de laatste bocht uit maar vlak voor de finish kwam er nog een man voorbij. Hoomans uit Sneek, vorige week in Deventer nog knap derde, kwam deze keer als tiende over de streep; van der Wey uit Wommels werd twaalfde. Eisma pakte ook de winst in de premiesprints en daarmee vijf extra punten voor het klassement waarin hij klom naar de vijfde plaats nog net achter Hoomans.

Afbeelding
Leeuwarden - In de11stedenhal in Leeuwarden pakte Sjoerd Eisma uit Abbega afgelopen weekend zijn eerste podiumplaats van het seizoen in de categorie C2. In de derde wedstrijd van regio noord-oost  marathon competitie ging de schaatser van team Newspeed uit Sneek al vroeg in de aanval.

In de C1 categorie bleef het peloton bij elkaar in de massasprint kwam Gerben Gerbrandij uit Nijland als achtste over de finish Wessel Horlings uit Heeg als dertiende. Bij de dames kwam  Silke Jellesma uit Ysbrechtum in de massasprint klem te zitten in het peloton en moest genoegen nemen met de eenentwintigste plaats. Bij de masters 1 zat Bas Ludemann uit IJlst in een groep van twintig die een rondje voorsprong nam. Daarna miste Ludemann de slag en in de sprint om de tiende plaats ging hij een ronde te vroeg de sprint aan en moest daarna genoegen nemen met de zeventiende plaats.

Afbeelding