Sport

Aantal deelnemers Sneekweek afgenomen

Zeilklassen

Afbeelding
Sneek - De Sneekweek telt in 2017 in totaal rond de 700 inschrijvingen. “Helaas valt de Sneekweek dit jaar middenin de Noordelijke Schoolvakanties en in de eerste week van de bouwvak. Hierdoor is het aantal deelnemers, na stijgingen in de afgelopen 2 jaar, helaas dit jaar iets teruggelopen. Dat is geen reden om je als KWS bezorgd te maken omdat we niet zo zeer voor de deelnemersaantallen, als wel voor kwalitatieve wedstrijden gaan. En de verwachte ingrediënten zijn goed: zowel wind als zon worden voorspeld. Samen met ca 125 vrijwilligers werken we er hard aan om het evenement in topvorm te houden en een aantrekkelijke zeilcompetitie aan te bieden voor een breed publiek”.

In totaal verschijnen er dit jaar 31 verschillende zeilklassen aan de start. Grootste klassen zijn dit jaar de O-jol en Pampus, die beide met bijna 50 deelnemers aan de start verschijnen. Net als de Randmeer zullen deze 3 klassen beginnen met kwalificatiewedstrijden, de laatste 3 dagen uitmondend in Gold- en Silverfleet races.  Traditioneel zijn ook de Flits, Valk en Laser (verdeeld over 5 subklassen) goed vertegenwoordigd. Op dinsdag 8 augustus zullen de Friese jachten en Boeiers aan de start verschijnen.

Dagelijks vinden er 36 starts plaats. De eerste is die van de Finjoll om 10.00 uur ’s morgens. De Pampus is ’s middags rond de klok van 13.45 uur als laatste aan de beurt.

Afbeelding