LSC 1890 na rust door de knieën
LSC 1890 kon geen beroep doen op Marco Ahmed en Marco dan Silva. Bradley Steensma nam de positie achterin in, terwijl spits Daan Daniëls naar links verkaste en Erwin Slik weer eens de spitspositie innam. Laatstgenoemde vond zijn naam al redelijk snel in de tweets terug, want nadat Daniëls de lat had getroffen, zette hij LSC 1890 na een paar minuten op voorsprong. Het was het begin van een levendig begin waarbij de aanvalsleider van ‘the Blues’ even later de 2-0 op de schoen had, maar waarin LAC Frisia 1883 na matig (uit)verdedigen en na een vrije trap via een kopbal van Edwin Schaafsma snel langszij kwam.

LSC 1890 ging echter niet lang gebukt onder die tegenslag, want na iets meer dan een kwartier spelen vond Slik met een prima voorzet Daan Daniëls en was de voorsprong opnieuw een feit. Die voorsprong werd vijf minuten later bijna vergroot, ware het niet dat de inzet van Floris Bok die vorige week tegen Helpman ook doel trof, deze keer te hoog was. Even later was ook een poging van Erwin Slik te ruim bemeten, al was dat met de lat als spelbreker maar net.
Blijkbaar was één en ander niet naar de zin van Frisia-trainer Marcel Valk, want nog voor rust bracht hij twee verse krachten binnen de lijnen. Die ingreep bracht in het restant van de eerste helft nog geen verandering teweeg, maar niet lang na de thee plukte LAC Frisia 1883 toch de vruchten. De eerder dit seizoen voor Sneek Wit Zwart uitkomende Tarik Bourakba prikte de gelijkmaker binnen en drie minuten later zette Stan van der Veen namens de gasten de wedstrijd op zijn kop.
LSC 1890 probeerde vervolgens met vers bloed de achtervolging in te zetten, maar het verschil werd niet genivelleerd. Integendeel, met nog iets meer dan tien minuten op de klok vergrootte Tim Bijkerk de marge en drie minuten later maakte Bourakba er met zijn tweede van de middag 2-5 van. Hoewel Maarten Kingma met het eindsignaal in aantocht nog een keer tegen scoorde, was de wedstrijd met die vijfde treffer definitief in het voordeel van de Leeuwarders beslist.
Door die beslissing werden de Snekers in de stand door Hoogezand en LAC Frisia 1883 ingehaald. LSC 1890 dat komende zondag bij Olyphia op bezoek gaat, is na vandaag met 34 punten uit 19 wedstrijden de nummer vijf van de ranglijst.
Bron: http://pengel.weebly.com













