LSC 1890 geeft bij VKW teveel goals te gemakkelijk weg
WESTERBORK - LSC 1890 is er in speelronde drie niet in geslaagd om op sportpark De Perkenslag in Westerbork zijn slag te slaan. Integendeel, de ploeg van trainer Justin Rienks maakte in Drenthe teveel fouten en die werden door tegenstander VKW stuk voor stuk genadeloos afgestraft met onder de streep een duidelijke 6-2 nederlaag tot gevolg.

In de spotlight
De terugkeer van Per Eggens ging ten koste van Rens Zwaagstra, terwijl trainer Justin /Rieneks verder nog een aantal aanpassingen deed. Zo verscheen Jens Knoop op het middenveld en schoof Jocelyn Haaima - vorige week nog “op tien” - door naar de rechtervleugel. Daardoor werd Olav Jaasma naar de bank verwezen en vanaf die spot zag hij, dat zijn ploeg als eerste in de spotlight verscheen. Na een goedlopende aanval met Maarten Kingma en Jocelyn Haaima in een dienende rol was de inzet van Patrick Zijda net niet zuiver genoeg om Jaasma en de andere reserves op te doen veren.
Doeltreffend
Na twintig minuten gooide Vlugheid Kracht Westerbork met een schot voorlangs voor het eerste wat vlugheid en kracht in de strijd. Een minuut later resulteerden die eigenschappen in de openingstreffer van Joans Nijland, al wierp LSC 1890 in die situatie niet echt het meeste in de strijd. Dat deed de Sneker brigade even alter wel en nadat Patrick Zijda na een diepe bal van Wytse Tjalsma eerst nog wild en ruim over schoot, was de aanvoerder in de 23ste minuut op aangeven van diezelfde Tjalsma wel doeltreffend.
Mis
Lang kon de ploeg van “Te Snake” echter niet van die gelijke stand genieten, want op het half uur ging het in de Sneker defensie opnieuw mis met de 2-1 van Leon Santema tot gevolg. Aan de andere kant ging het ook nog bijna een keer mis. Na wederom een pass van Tjalsma kapte Zijda zijn tegenstander uit om vervolgens naast te schieten. Het was de laatste mogelijkheid in een helft, waarin LSC 1890 de goals twee keer gemakkelijk weggaf.
De tweede helft was nog maar koud onderweg, toen VKW middels een vrije trap in de verre hoek de marge vergrootte. Twee minuten na die 3-1 leek de wedstrijd beslist, doch tot opluchting van alles en iedereen met Frysk bloed werd het vierde doelpunt vanwege buitenspel afgekeurd. De opluchting aan de zijde van de Snekers duurde echter maar een minuut of tien. Net na het uur sloeg de ploeg van trainer Marcel Smid via Jasper Waninge namelijk alsnog voor de vierde keer toe, waarna Rik Jongstra na een diepe bal van Jocelyn Haaima de mogelijkheid kreeg om de score iets minder pijnlijk te maken.
Fout numero “zoveel”
In plaats dat LSC 1890 dichterbij kwam, liep de thuisclub in minuut zevenenzestig verder uit. Dat gebeurde na fout numero “zoveel” en andermaal fungeerde Joans Nijland daarbij als scherprechter. Na die tegentreffer sloeg de LSC-trainer aan het wisselen, waarbij eerst Jens Knoop door Rens Zwaagstra werd afgelost en waarbij drie minuten later met Camiel Gerritsen voor Rik Jongstra en Olav Jaasma voor Maarten Kingma een dubbele wissel werd doorgevoerd.
Tweede seizoenstreffer
Tien minuten voor het einde van de reguliere speeltijd probeerde Quinten Tichelaar het van afstand. Het schot van de middenvelder werd door VKW-doelman Martijn Mulder echter tot corner verwerkt. In de eerste minuut van de toegevoegde tijd probeerde Tichelaar het opnieuw en deze keer had hij wel succes. Met zijn tweede seizoenstreffer was hij verantwoordelijk voor de tweede Sneker treffer. Het stond toe inmiddels 6-1, want drie minuten eerder had Finn Zwiers namens VKW het halve dozijn vol gemaakt.
V.K.W. - LSC 1890 6-2 (2-1)
Doelpunten: 1-0 Jonas Nijland (21.), 1-1 Patrick Zijda (27,) 2-1 Leon Santema (30.), 3-1 Onbekende speler (48.), 4-1 Jasper Waninge (61.), 5-1 Nijland (67.), 6-1 Finn Zwiers (87.), 6-2 Quinten Tichelaar (90.+1)
Scheidsrechter: G.G. van Driel
Gele kaart:
Opstelling LSC 1890: Moos Strikwerda, Wytse Tjalsma, Karsten Drenth (84. Arvid Vermeer), Per Eggens (84. Patrick Haitjema), Aaron Brouwer, Quinten Tichelaar, Jens Knoop (67. Rens Zwaagstra), Maarten Kingma (70. Olav Jaasma), Rik Jongstra (70. Camiel Gerritsen), Patrick Zijda en Jocelyn Haaima
Bron: Pengel












