Overwinning ONS Sneek op Heino voelt heel lekker aan
SNEEK - De laatste keer dat ONS Sneek de nul hield, was op 5 april van dit jaar in de thuiswedstrijd tegen HZVV. Gistermiddag was het met aanwinst Lucas Bijker aan de aftrap weer eens zover. Dat resulteerde tegen koploper Heino in een in veel opzichten benauwde overwinning en die werd op het Zuidersportpark na twee opeenvolgende nederlagen uiteraard omarmd.

Zekerheid
De entree van Bijker ging ten koste van aanvaller Arjen Stremler. Daaruit zou men kunnen afleiden, dat trainer Arnoud Koster tegen de koploper voor iets meer zekerheid koos. Dat werd in de openingsfase van de wedstrijd min of meer bevestigd, want ONS Sneek hield op een kletsnat Zuidersportpark het kruit droog. Een hoos aan kansen bleef na de hoosbui dan ook uit. Niettemin kwam de thuisclub binnen een kwartier op voorsprong. Heino-doelman Ivan Kaniuchka kreeg een uithaal van Pieter Abe de Jong niet onder controle, waarna Stephen Adisi in de rebound de zon “op Zuid” liet doorbreken.
Zonder kleerscheuren
Niet veel later leek het antwoord van de groenhemden uit Overijssel in de maak, doch na een moment van onoplettendheid was er niemand aan Sneker zijde die schreit. De inzet verdween namelijk voorlangs en nadat Giovanni Aronds na een dik half uur na een pittige overtreding behandeld moest worden, was in de Sneker zestien na een hoekschop even sprake van een alarmfase. ONS Sneek doorstond die hectiek en kwam er in de laatste minuten van het eerste bedrijf bij kopballen van Nick Peters en Tim Leferink nog een paar keer zonder kleerscheuren vanaf.
Aan het wisselen
Peters werd in de rust vervangen door Lucas van Riel en hij maakte in het openingskwartier van de tweede helft deel uit van een ploeg, die de lakens uitdeelt. De oranje brigade kwam er in die fase niet meer vanaf en toen dat in de 61ste minuut wel een keer gebeurde, kreeg Adisi meteen een behoorlijke mogelijkheid om zijn en ONS’ tweede van de middag te maken. Doelman Kaniuchka stak er echter een been voor, waarna beide coaches aan het wisselen sloegen. Bij de thuisclub kwamen Cass Pinas en Arjen Stremler voor Giovanni Aronds en Ruben Eijzenga binnen de lijnen.
Voortreffelijke redding
Geoffrey Eekhof was één van de negen die bleef staan, en was degene die vervolgens een paar keer voor gevaar zorgde. In minuut tweeënzeventig was zijn inzet echter niet venijnig genoeg om Kaniuchka te verrassen en een paar minuten later kreeg Eekhofs uithaal niet de juiste richting mee. Daarbij hoefde de Heino-doelman dan ook niet in actie te komen. Zijn collega Ruben Pijlman moest bij de volgende Heino-aanval echter vol dan de bak en hield bij een kopbal van Leferink met een voortreffelijke redding de gelijkmaker van het bord.
Het was zo’n beetje de laatste noemenswaardige actie in een wedstrijd waarin ONS Sneek een benauwde overwinning boekte. Een overwinning die over het geheel genomen niet helemaal in lijn met het wedstrijdbeeld was, maar die na twee opeenvolgende nederlagen wel heel lekker aanvoelde, Komende zaterdag gaan de Snekers bij DETO op bezoek en mag men in Vriezenveen proberen om dat gevoel vast te houden.
O.N.S. Sneek - Heino 1-0 (1-0)
Doelpunten: 1-- Stephen Adisi (14.)
Scheidsrechter: M.M. Knol
Gele kaart: Mounir Loolofs, Doede de Jager (ONS Sneek), Stan Heetkamp (Heino)
Opstelling O.N.S. Sneek: Ruben Pijlman, Pieter Abe de Jong, Lucas Bijker, Glenn Buma, Mounir Loolofs, Giovanni Aronds (62. Cass Pinas)), Maurits Brouwer. (83. Hope Sengiyumva), Stephen Adisi, Doede de Jager, Ruben Eijzenga (62. Arjen Stremler) en Geoffrey Eekhof
Opstelling Heino: Ivan Kaniuchko, Coen Bruggink (66. Luc Fakkert), Pim In ’t Veld, Tim Leferink, Kay Ruiter, Matthias Reimink, Bas Koenen, Stan Reimink (66. Joope Groenewoud), Nick Peters (46. Lucas van Riel_, Stan Heetkamp en Rick Vreeswijk (66. Stijn Kogelman)
Bron: Pengel












