Sport

Friso Sneek begroet nieuwe speelsters met Friese oranjekoek

Door: Ynte Dragt

SNEEK - Het was letterlijk gesneden koek voor de ploeg van Erik Reitsma, want traditioneel werden de nieuwe speelsters op de training onthaald met Friese oranjekoek van Bakker De Haan. Alhoewel de Friese formatie al een paar weken in training is, was de ploeg maandag met alle nieuwelingen voor het eerst compleet. Dus met Kirsten van Leusen die net koud terug is van het WK dames waar ze als  international bij Zweden actief was.

Oranjekoek voor de nieuwe speelsters van Friso Sneek
Oranjekoek voor de nieuwe speelsters van Friso Sneek Foto: Wies van der Velde

Welkom

De Friese oranjekoek is inmiddels een soort welkom voor de nieuwe speelsters die dit jaar deel uitmaken van de landskampioen want Anna Mebus, Bloem van Lier, Wies Smits, Lisa Raymann, Kirsten van Leusen, Annemarije Assink en Rianne Stok mogen naast Geldou de Boer, Rixt van der Wal, Iris Oosterbaan, Maaike Heilig en Annika de Goede proeven hoe het is om bij de Nederlandse kampioen te spelen. 

Veel wedstrijden

Een prettige gedachte dat je bij een ploeg speelt die op vele terreinen actief zal zijn. Naast de reguliere competitie spelen de roodhemden in Europees verband en lonkt in december waarschijnlijk weer de Bene Cup. De aftrap van het seizoen zal zijn op zondag 5 oktober wanneer er gestreden wordt om de Supercup. Een prijs die nog hoog op het verlanglistje staat van Erik Reitsma die zijn derde seizoen ingaat en de ambitieuze trainer/coach wil graag met zijn team in de eigen hal met de bokaal op het podium staan. 

Daarvoor echter is er een aardige “warming up” want op 20 september strijden Friso Sneek, Sudosa Assen, Draisma Dynamo, Apollo 8 en Veracles om de Noord Oost Nederland Cup in de Sneker Sporthal waarbij de thuisclub titelverdediger is.

Op de foto ontbreekt Maaike Heilig.

Bron: VC Sneek