Topfavorieten te over op de Nationale Fierljep Manifestatie in It Heidenskip
IT HEIDENSKIP - Zaterdag 2 augustus organiseert fierljepvereniging It Heidenskip voor de 37e keer de Nationale Fierljep Manifestatie op haar accommodatie in It Heidenskip. In vijf categorieën wordt gestreden om de gouden, zilveren en bronzen hangers. De Nationale Fierljep Manifestatie is één van de meest prestigieuze fierljepwedstrijden van Nederland.

Al 37 jaar lang is de NFM een open Nederlands kampioenschap. Iedereen mag dus meedoen. Jong talent uit heel Nederland komt naar It Heidenskip om te strijden voor een plek op het ereschavot. De bijzondere opzet van deze NFM fierljepdag blijkt zeer aan te slaan bij het publiek en bij fierljep-minnend Nederland. De wedstrijd is opgebouwd uit voorrondes en een finale. Door in de voorronde een bepaalde limiet te springen kan de ljepper zich plaatsen voor de finale.
Spectaculaire sprongen
In de finale plaatsen zich de beste 18 senioren, 18 junioren, 9 dames en 9 jongens. Na twee rondes van sprongen blijft de helft van het aantal springers over die uit mogen maken wie de beste senior-, junior-, dames-, meisjes- en jongensljepper is. Om de concurrenten voor te kunnen blijven, zijn de fierljeppers de afgelopen jaren harder en beter gaan trainen. Het huidige carbon, waar de fierljepstokken van worden gemaakt, maken sprongen van 22 meter mogelijk. De Nationale Fierljep Manifestatie levert vaak verre en spectaculaire sprongen op.
Was het vroeger een open kampioenschap met vooral ongeoefende ljeppers, tegenwoordig mede door het professionaliseren van de sport, is het een strijd tussen de ultieme topfierljeppers van de Hollandse en Friese fierljepbonden.
De toppers van Nederland zijn in een bloedvorm. De favoriete senioren Rian Baas uit Gouda en de Parregaster Bauke de Jong hebben in de afgelopen wedstrijden laten zien dat ze ver kunnen springen. Beide ljeppers sprongen verder of tegen de 22 meter.
Spannende strijd bij de dames
Ook bij de dames wordt het een spannende strijd. Nederlands recordhoudster en Heidenskipster Marrit van der Wal krijgt ook dit jaar weer geduchte concurrentie van Tessa Kramer die het record van Polsstokbond Holland in handen heeft. Naast Marrit van der Wal (dames klasse), Rian Baas, Bauke de Jong (heren senioren) zijn Tessa Kramer (dames klasse) en junioren Germ Terpstra (Tzum) en Michiel Zijlstra (IJlst), favoriet in het halen van de hoogste trede van het ereschavot.
Het ereschavot
Gaat de NFM van 2025 de boeken in als één van de allerbeste wedstrijden ooit? Met mooi weer tijdens de fierljepwedstrijd, tweehonderd bloedfanatieke fierljeppers en een volle accommodatie met enthousiast publiek komen we een heel eind. Na de finale mogen alleen de allerbeste fierljeppers het ereschavot beklimmen om de gouden, zilveren of bronzen hanger in ontvangst te nemen.
Slotfeest
Wil je getuige zijn van deze spectaculaire fierljepdag? Dan ben je op zaterdag 2 augustus van harte welkom op de accommodatie van fierljepvereniging It Heidenskip in It Heidenskip. De voorrondes beginnen om 8.30 uur ‘s ochtends en de finale start om 18.30 uur. Aansluitend op de finale is er een groots en gratis slotfeest met DJ Teake.












