Sport

Sneek Wit Zwart zorgt voor een daverende verrassing

Door: Ynte Dragt

Na vier overwinningen op rij tegen - met alle respect - opponenten uit het tweede deel van de ranglijst begon Sneek Wit Zwart gistermiddag aan een reeks met vier hoger gekwalificeerde opponenten aan de andere kant van de middenlijn. Met de eerste van die vier i.c. LAC Frisia 1883 kreeg men meteen de gedoodverfde kampioen voor de kiezen. 

Sneek Wit Zwart zorgde in Leeuwarden voor een daverende verrassing
Sneek Wit Zwart zorgde in Leeuwarden voor een daverende verrassing Foto: Nico Altenburg

Tik
De ploeg uit Leeuwarden die eerder in de heenwedstrijd op Tinga heer en meester was en Sneek Wit Zwart toen bij wijze van spreken alle hoek van het veld liet zien,,.nam op het half uur met behulp van een Sneker speler een 1-0 voorsprong. Daarmee werd LAC Frisia 1883 eenvoudig op de “Siegerstraße” gezet, maar de formatie van trainer Juryan Dantuma die eerder in de week in de beker van Velocitas 1897 een tik te verwerken kreeg, kreeg kort na rust opnieuw een draai om de oren. Die werd uitgedeeld door Stefan Westhof die later in de wedtrijd werd vervangen door Jan Dommerholt.

“Pengel”
Daarnaast verving trainer Carlo Rietdijk in de loop van de tweede helft Steffan Overzet en Jesse Lee Staalsmid door Lars Kuipers en Patrick Lassche. Zij betraden het kunstgras met het gevoel dat een gelijkspel op De Magere Weide tot de mogelijkheden behoorde en een remise zou eerlijk gezegd, meer zijn dan waarop met de heenwedstrijd op het netvlies was gerekend. Dat meer werd in de toevoegde tijd echter een daverende verrassing, toen de bal na een overtreding in de zestien op de stip verdween en Joey Westerhof voor de vierde keer dit seizoen de toegekende “pengel” onberispelijk binnen schoot (1-2)..

Mokerslag
Daarmee deelde de centrale verdediger aan de gedoodverfde kampioen “ut Kljouwsert” niet een tik maar een mokerslag uit. Met die mokerslag boekte men de vijfde opeenvolgende zege. Daarmee sloot men op de ranglijst niet alleen aan bij het kwartet dat bestaat uit FC Burgum, Zeerobben, FC Surhústerfean en vv Heerenveen, maar hield Sneek Wit Zwart dat komende zaterdag nummer twee SC Bolsward ontvangt, in de tweede periode ook gelijke tred met de hiervoor al genoemde rivaal uit Harlingen.

LAC Frisia 1883 - Sneek Wit Zwart 1-2 (1-0)
Doelpunten: 1-0 eigen doelpunt (29.), 1-1 Stefan Westhof (47.), 1-2 Joey Westerhof (90.+4 - pen.)
Scheidsrechter: P. van Veen
Gele kaart: Leo Spindelaar, Mitchell Timmer (LAC Frisia 1883). Stefan Westhof, Steffen Haytema (Sneek Wit Zwart)
Opstelling Waterpoort Boys: Niels Kuperus, Delano Spoelman, Joey Westerhof, Roelof Strikwerda, Joris Speelman, Steffen Haytema, Daniël Bennik, Steffan Overzet (Patrick Lassche), Stefan Westhof (Jan Dommerholt), Robin Semplonius en Jesse Lee Staalsmid (Lars Kuipers)

Bron: Pengel