In bedrijf

Laatste werkdag voor Bert en Lies Altenburg van kledingwinkel Stan & Stacy in hartje Sneek

Door: Ynte Dragt

SNEEK - Zaterdagmiddag hebben Bert en Lies Altenburg de dag afgesloten met een borrel en een hapje voor genodigden en daarmee is voor hun een einde gekomen aan 36 jaar Stan & Stacy in het centrum van Sneek. De winkel in damesmode aan de Leeuwenburg sluit de deuren.

Lies en Bert Altenburg achter de toonbank van Stan & Stacy
Lies en Bert Altenburg achter de toonbank van Stan & Stacy Foto: Ynte Dragt

Bert vertelt dat ze in april 1988 op deze locatie zijn begonnen met de kledingwinkel. “Tot 2009 onder de naam ‘De Santenkraam’ en vervolgens verder als ‘Stan & Stacy’. Santenkraam betekent zoiets als ‘de hele mikmak bij elkaar’. Dat vonden we niet meer bij onze winkel passen. Met Stan & Stacy, van oorsprong Deens, kreeg de kledingwinkel een naam met een betere uitstraling.”

“Zo’n laatste dag voelt wel wat vreemd’, vindt Lies. “Maar we kijken er naar uit om andere dingen te gaan doen en te genieten van ons pensioen. Er staat genoeg op ons lijstje. Dat gaat vast goed komen.”

‘s Middags druppelen er nog vele klanten binnen. Niet alleen voor de uitverkoop, maar ook voor een praatje, of een afscheid. “Ik mocht hjir graach wêze”, vertelt één van hen, “Ik gean dizze winkel echt wol missen.”