Helle ongekroonde uitzend-diva Sneek
Sneek - Als je twee gedenkwaardige jubilea op één dag mag vieren, dan heb je recht op de titel ‘De ongekroonde uitzend-diva van Sneek’. Helle Koning-Kruitwagen ziet niet alleen Sarah vandaag, maar zit op dag af exact 25 jaar in het uitzendvak.

Helle is in 1988 gestart als ‘broekje’ in het uitzendvak. Haar moeder was franchisenemer bij een uitzendbureau en via dat bureau had Helle verschillende vakantiebaantjes: hulp in de horeca, koffie schenken, promotiespullen uitdelen en -gelukkig heeft ze de foto’s nog- verkleden als... pinda!
Of haar havo-diploma en haar Schoevers Secretaresse opleiding voor Middel-Management haar daarbij van pas kwamen? Ongetwijfeld. Net als de vele vakgerichte cursussen die Helle heeft gevolgd. Want Helle wil gewoon alles weten over haar passie die ze in 1988 ontdekte: de uitzendbranche. Waren haar ouders op vakantie dan nam het ‘broekje’ Helle de zaak waar. En met succes. Niet vreemd dat moederlief haar wel in de zaak wilde. Eerst voor twintig uur, want ja als jonge meid met je moeder in één zaak, dat gaat niet zonder meer vanzelfsprekend. Maar het tegendeel bleek waar: het werkte als een trein en Helle’s Dactylo-verhalen kan haar ‘partner in crime’ Janet van der Horst nog steeds met plezier aanhoren, als ze een flesje wijn open trekken aan het einde van de werkweek.
Vier jaar later nam Helle ‘de tent’ over, in een tijd dat de werkloosheid groot was. Maar Helle is een doorzetter en heeft haar vestiging opgetuigd met uiteindelijk vier werknemers, waaronder haar latere zakenpartner Janet van der Horst-Jansen. De een wat meer extravert en van de grote lijnen, de ander meer op details en kort door de bocht.
Helle wilde ook echt voor zichzelf en die droom is uitgekomen met Jobdiva. Geen roze droom, maar lekker realistisch, net als Helle zelf. Leren van het verleden, met de blik op de toekomst en het gevoel in het nu. Helle is een ‘mensen-mens’: oprecht geïnteresseerd in wat iemand drijft, wat z’n interesses zijn en wat hij of zij kan. Eigenlijk is dat de basis voor het succes van Jobdiva.
Een beetje gossip over Helle: ze is een vis van 29 februari 1964 (is dus maar eens in de vier jaar jarig, arme Helle!). Ze is getrouwd met Rudy en eigenlijk ook wel een beetje met haar hond Mo. Helle is wat je noemt een sportief type: tennissen, golfen, duiken... van die dingen. O ja: van koken houdt ze ook en neemt graag een time-out op Texel. Van Harte namens de medewerkers van GrootSneek.











