In bedrijf

Stichting IJlst 750 Jaar in oprichting

IJlst - In 1268 was IJlst de vierde Friese stad die stadsrechten kreeg. Dat is een prima aanleiding om 750 jaar later een feestje te vieren. Ongetwijfeld wordt 2018 een jaar vol feesten en activiteiten, maar daar hoeft het niet bij te blijven. Bij een slimme aanpak krijgen bestaande initiatieven een stimulans, profiteren de lokale middenstand en het verenigingsleven mee en wordt IJlst nog aantrekkelijker. Aantrekkelijker voor bezoekers, maar in de eerste plaats ook voor de bewoners.

Afbeelding
De Stichting IJlst 750 Jaar staat in de steigers en heeft met de initiatiefgroep 8vanIJlst een doortimmerd plan gepresenteerd, zowel de provincie Fryslân als de gemeente Súdwest-Fryslân zijn enthousiast en voornemens dit initiatief te ondersteunen met subsidiegeld. De viering van IJlst 750 jaar stadsrechten wordt gebruikt om projecten te realiseren waar alle inwoners iets aan hebben. De geschiedenis van IJlst kan prominent zichtbaar worden gemaakt, de bereikbaarheid vanaf het water verbeterd. Een opwaardering van toeristische voorzieningen kan zorgen voor nieuwe bedrijvigheid in de stad. En dat alles op een manier die past bij IJlst; kleinschalig en zonder de authentieke sfeer aan te tasten.

In het afgelopen jaar zijn de eerste plannen ontstaan, is overleg gevoerd met gemeente, met provincie en met verenigingen en organisaties in IJlst. Nu is het tijd om een stichting op te richten die de grootse viering van 750 jaar stadsrechten van de stad IJlst gaat voorbereiden.

De viering van 750 jaar stadsrechten kan alleen slagen wanneer alle inwoners, verenigingen, bedrijven en organisaties in IJlst de kans krijgen mee te doen, mee te denken en mee te beslissen. De informatiebijeenkomst/presentatie wordt gehouden op 31 januari 2013 om 20:00 in Stadherberg Het Wapen

Afbeelding