Antonius werkt aan transparantie in de zorg
Sneek - Minister Schippers van Volksgezondheid lanceert vandaag tijdens een persconferentie van de NVZ het Kwaliteitsvenster van ziekenhuizen. Het Antonius Ziekenhuis in Sneek en Emmeloord is een van de deelnemende ziekenhuizen aan dit Kwaliteitsvenster. Het Kwaliteitsvenster maakt op heldere en eenduidige wijze de kwaliteit van 10 relevante ziekenhuis brede thema’s zichtbaar. “We vinden het belangrijk om patiënten te informeren over de zorg die wij bieden. We zijn er trots op dat ook dit kwaliteitsvenster laat zien dat patiënten bij ons in goede handen zijn,” aldus Wouter van der Kam, voorzitter Raad van Bestuur van de Antonius Zorggroep.

Het is voor het eerst dat patiënten in heel Nederland op dezelfde manier informatie over bijvoorbeeld risicovolle operaties, sterftecijfers en patiëntervaringen kunnen opvragen. Het Kwaliteitsvenster bestaat uit ’10 online kaarten’. Op elke kaart staat een onderwerp. Als de patiënt bijvoorbeeld op de kaart ‘keurmerk’ klikt, verschijnt een overzicht van de keurmerken die het Antonius Ziekenhuis heeft. Nog belangrijker is dat de patiënt ook informatie krijgt over de betekenis van de kwaliteitsinformatie en de context ervan. In het venster is daarom ook te vinden hoe ziekenhuizen het doen ten opzichte van het landelijk gemiddelde of ten opzichte van vorig jaar. In het kwaliteitsvenster wordt gekeken naar patiëntervaringen, wachttijden, risicovolle operaties, controle medicijnen, werk van artsen, pijnscore, keurmerken, sterftecijfers, infecties, tevredenheid van medewerkers.
Er is een toenemende behoefte, vanuit de maatschappij en politiek, om de kwaliteit van zorg inzichtelijk te maken. Het Kwaliteitsvenster is een eerste stap om als ziekenhuizen zelf de regie te nemen over het zichtbaar maken van zinvolle kwaliteitsinformatie.
Ook zijn er plannen om straks kwaliteitsinformatie per aandoening of specialisme te ontwikkelen, met een focus op uitkomstindicatoren. Daarmee krijgt de patiënt meer inzicht in de kwaliteit van zorg die voor zijn aandoening of ziekte nodig is.
Het kwaliteitsvenster is te vinden via www.mijnantonius.nl













