Ataxie-patiënt Frank vaart Elfstedentocht op spierkracht
Vanaf 2005 maakt Frank gebruik van een rolstoel en als snel reed hij met zijn handbike diverse ritten mee. Om het verloop van de ziekte zoveel mogelijk te remmen moet Frank zijn spieren getraind houden. De muren van de sportschool waren weinig amuserend en trainen doet hij het liefste in de natuur. Sinds 2012 volbrengt hij daarom elk jaar een uitdaging. Frank beklom onder andere tweemaal de Mont Ventoux en reed de pelgrimsroute naar Santiago de Compostela.

Elfstedentocht
Sinds 2013 beschikt hij over watertrapboot waarmee hij de Schelde al af voer en afgelopen maand volbracht hij de Elfstedentocht. Frank werd gesteund door vrienden die elkaar in ploegen afwisselden. Zijn doel was de Elfstedentocht te varen binnen een maand tijd. 10 juli begon hij aan zijn laatste uitdaging. “Mijn uitdagingen worden fysiek en organisatorisch elk jaar moeilijker, maar ik wou mijzelf nog één laatste keer tot de limiet drijven”.
24 juli om 16.17 was het moment daar. Na 220 km door de Friese landschappen te hebben gevaren, peddelde hij over de eindstreep. Hoewel het een uitdaging op zich was maakte hij allerlei avonturen mee; de vele lage bruggen, een kapotte boot, door de brandweer van het meer gehaald bij slecht weer. Frank zijn doorzettingsvermogen en wilskracht is bewonderenswaardig.
Van Linden gaat een boek schrijven over zijn avontuur. Opbrengsten die overblijven na verrekening van reiskosten doneert hij aan FARA, een vereniging zonder winstoogmerk uit Amerika, die naar een werkend medicijn zoekt voor ataxie van Friedreich. Zijn volledige verhaal is te lezen op frank.hetkan.be







