Oprichting Apotheek Service Punt Antonius Ziekenhuis
Met de komst van het Apotheek Service Punt in het Antonius Ziekenhuis kunnen patiënten die specialistische medicatie voorgeschreven hebben gekregen op de afdeling of polikliniek deze direct bij het Apotheek Service Punt ophalen. Het gaat dan om middelen die de eigen apotheek niet makkelijk en snel kan leveren. Bijvoorbeeld sonde- of infuusvoeding, specifieke verbandmiddelen, antibiotica oogdruppels en medicatie voor acute pijn na een ingreep.

Het Apotheek Service Punt coördineert ook de specialistische medicatie voor het Technologisch Thuiszorgteam van Thuiszorg Zuidwest Friesland. Patiënten kunnen daardoor eerder uit het ziekenhuis naar huis met de juiste zorg én medicatie.
Tenslotte richt het Apotheek Service Punt zich op verbetering van de medicatieoverdracht in de regio. De farmaceutische zorg wordt zoveel en zo veilig mogelijk lokaal, bij de eigen apotheek en apotheekhoudend huisarts, uitgevoerd en centraal in het ziekenhuis als dat nodig is.
Op 10 oktober is de samenwerking tussen het Antonius Ziekenhuis en vertegenwoordigers van de eerste lijn vastgelegd door Marcel Kuin, voorzitter Raad van Bestuur Antonius Zorggroep, Michiel Duyvendak, ziekenhuisapotheker Antonius Ziekenhuis, Hans Schuurman, apotheker en Boudewijn Dierick, apotheekhoudend huisarts.
Fotobijschrift: v.l.n.r. Michiel Duyvendak, ziekenhuisapotheker Antonius Ziekenhuis, Hans Schuurman, apotheker, Boudewijn Dierick, apotheekhoudend huisarts en Marcel Kuin voorzitter Raad van Bestuur Antonius Zorggroep (foto: Antonius Zorggroep)







