Meer dan 500 muzikanten op Sneeker Dweildag
Sneek - Zaterdag 4 oktober van 13:00 - 18:00 uur vindt in de binnenstad van Sneek voor de derde keer de Sneeker Dweildag plaats, waarbij dweilkapellen strijden om de hoogste eer en flinke geldprijzen. Afgelopen week is de inschrijvingstermijn gesloten; met 29 kapellen en meer dan 500 muzikanten is het programma compleet bezet. Volgens Fokko Dam, voorzitter van de commissie Sneeker Dweildag, is de dweildag in Sneek daarmee in korte tijd één van de grootste dweilfestivals van Nederland geworden.

De dweilkapellen, die uit heel Nederland komen, spelen in twee klassen, de Leutklasse en de Wedstrijdklasse. De organisatie is erg blij dat voor de Wedstrijdklasse zich 16 kapellen hebben aangemeld die tot de top van de Nederlandse Dweilwereld kunnen worden gerekend.
Ook de samenstelling van de jury is inmiddels definitief. Gekozen is voor een groep deskundigen uit de plaatselijke muziekscène, aangevuld met landelijk bekende kopstukken uit de dweilorkestenwereld.
Na het startschot van wethouder Maarten Offinga op het bordes van het stadhuis zullen de kapellen op zes plaatsen in de binnenstad gaan spelen. Een speciaal dweilparcours wordt uitgezet langs het Grootzand en de Oosterdijk. Rond vijf uur is de prijsuitreiking in de Marktstraat van Sneek en zullen de meer dan 500 muzikanten nog een gezamenlijk optreden verzorgen.












