Cultuur en uitgaan

HaFaBra concert in SWF met 1000 muzikanten

SNEEK - Liefst 30 muziekverenigingen met duizend muzikanten uit de fusiegemeente Súdwest-Fryslân hebben zich opgegeven voor een giga HaFaBra-concert op 5 februari 2011.

Afbeelding
Op de uitvoeringsdag, zaterdag 5 februari 2011, wordt in Workum, Makkum en Sneek tegelijkertijd hetzelfde muziekstuk gespeeld om de amateurmuziek in de nieuwe gemeente in de schijnwerpers te zetten. Op de avond krijgt de ouverture Pierius Magnus van Jan de Haan zijn première. Jan de Haan liet zich voor deze ouverture inspireren door de figuur van Grutte Pier, die rond 1500 op de Zuiderzee de Hollanders de stuipen op het lijf joeg met zijn uitspraak ‘Bûter, brea en griene tsiis, wa’t dat net sizze kin is gjin oprjochte Fries’. Wie door de mand viel, werd door de volksheld onthoofd, zo wil het verhaal. Een standbeel van Grutte Pier staat in zijn geboortedorp Kimswerd, zijn zwaard is te bewonderen in het Fries Scheepvaart Museum en zijn resten liggen begraven in de Martinikerk van Sneek.

Het werk van De Haan wordt toegevoegd aan het Nederlands repertorium voor blaasmuziek. Uit de dertig verenigingen uit de vijf fusiegemeenten worden drie mega-orkesten gevormd die tegelijk op de drie plekken een identiek concert geven. De orkesten staan onder leiding van de dirigenten Thom Zigterman, Tseard Verbeek en Siemen Hoekstra. Johan Krul, de nieuwe gemeentesecretaris, geeft op alle drie concertlocaties een solo. Hij is cornettist bij De Bazuin in Oentsjerk. Het idee voor de promotie van de harmonie, fanfare en brassbandmuziek in de gemeente is van IJlster muzikant Wop Schat.
\tBedrijven, fondsen, instellingen en overheden maken het drieluikconcert financieel mogelijk.
\t 

Afbeelding