Cultuur en uitgaan

Shantyfestival Sneek en Springkussen Elfstedentocht

Aan de Springkussen Elfstedentocht doen jaarlijks zo’n 500 kinderen mee. De deelnemende kinderen kunnen tussen 10.00 uur en 15.00 uur een stempelkaart halen in de kraam op het Schaapmarktplein en hierna de 11 springkussens bespringen, verdeeld over het centrum van Sneek. Per besprongen springkussen kan een stempel op de stempelkaart behaald worden. Als alle stempels zijn gehaald, bestaat de beloning uit een bijzonder medaille met een Elfstedenkruisje en een heerlijk schepijsje naar keuze bij ijssalon Min12. De deelname is voor kinderen t/m 12 jaar en is gratis.

Afbeelding
Sneek- In het centrum van Sneek gelijktijdig weer het Shantyfestival Sneek met de Springkussen Elfstedentocht georganiseerd op zaterdag 15 september 2018.

Shantyfestival

Gelijktijdig met de Springkussen Elfstedentocht wordt van 13.00 uur t/m 18.00 uur in het centrum een Shantyfestival gehouden door de Stichting Uit in Sneek. Acht shantykoren brengen hun repertoire van zeemansliederen ten gehore op diverse locaties door het centrum van Sneek. Deze locaties zijn de Markstraat, Wijde Noorderhorne (Bibliotheek), Ouwe Vat en het Schaapmarktplein. De shantykoren die acte de présence geven zijn de Brûskoppen, Auke Wybesz, Bluswater, Pijesjongers, Pypkesjongers, Blierbekjes, Gesmeerde kelen en de Warringers.

Afbeelding