Cultuur en uitgaan

Uniek project in Reve’s zo geliefde landschap bij Greonterp: Gedicht op wegdek

Door: Ynte Dragt

GREONTERP - Vlak voor het Friese Greonterp is sinds vorige week een tekst van Gerard Reve te lezen op het wegdek. Het gaat om een regel uit zijn roman ‘Eind goed, al goed’, een plek die de schrijver na aan het hart lag.

Gedicht van Gerard Reve op het wegdek bij Greonterp
Gedicht van Gerard Reve op het wegdek bij Greonterp Foto: Sicco Rypma

De tekst op het asfalt luidt:

"Als er wel wolken maar geen wind is, wordt de hemel een sluier van stilte, en daalt iets neer dat veel lijkt op geluk."

Het is een initiatief van ‘Typesetters, landscape poetry’, een dynamisch collectief van vormgevers en dichters. Zij plaatsen poëzie in het landschap als een soort visuele ondertiteling van de omgeving. Aldus het collectief: "Landscape poetry als een ondertiteling van het landschap, een echo die je voelt terwijl je leest, die je op het verkeerde been zet, je verwondert, of die je misschien liever niet had gelezen."

Aanstaande zaterdag 15 augustus vindt in Greonterp en Blauwhuis de jaarlijkse Gerard Reve herdenking plaats. Onder meer Woelrat en Teiger, die samen met Reve in Greonterp woonden, verzorgen voordrachten.

Gedicht van Gerard Reve op het wegdek bij Greonterp