Cultuur en uitgaan

Verhalenavond over vaardorpen Top & Twel in Museum De Tiid

BOLSWARD - Wat maakt Oppenhuizen en Uitwellingerga, beter bekend als Top & Twel, zo bijzonder? Op vrijdagavond 17 april neemt Ids Kuindersma bezoekers mee in het verhaal van deze karakteristieke vaardorpen. De lezing begint om 19.30 uur.

Vaardorpen Top en Twel
Vaardorpen Top en Twel Foto: Topentwelonline

Kuindersma was acht jaar voorzitter van Doarpsbelang Top & Twel. In die periode groeide zijn liefde voor de dorpen en hun geschiedenis. Tijdens de verhalenavond neemt hij het publiek mee op een chronologische reis van het ontstaan van de dorpen tot nu. Ook staat hij stil bij het karakter van Top & Twel en het bestaansrecht door de jaren heen: van de teloorgang van de boerenstand tot de opkomst van de watersport en de opvallend hoge emigratiecijfers.

Daarnaast is er aandacht voor het dagelijks leven, met verenigingen, vriendenclubs en het sterke omzien naar elkaar. De avond wordt muzikaal omlijst door kunstenares Anneke Panstra op trekzak. 

Kuindersma is naast verhalenverteller ook dichter. Zijn nieuwste bundeltje met gniffel- en glimlachpoëzie is deze avond exclusief verkrijgbaar voor een zacht prijsje. Anneke Panstra maakt prachtige glas-in-lood objecten, schildert portretten, beeldhouwt én schreef een kinderboek, dat mogelijk ook te koop zal zijn.