Frerick den Haan brengt solo pianoconcert naar Sneek
SNEEK - Op zondag 7 december om 11.30 uur speelt pianist en componist Frerick den Haan in Theater Sneek, Noorderkerkzaal op Oud Kerkhof 11. Den Haan zijn muziek wordt inmiddels afgespeeld in de populairste Spotify- en Apple Music playlists voor instrumentale pianomuziek, verscheen onder de korte animatiefilm L’Étranger en werd onlangs gecureerd op de klassieke zender van de BBC door niemand minder dan Downton Abbey’s actrice Michelle Dockery.

Jazz- en klassieke muziek
Met wortels in jazz- en klassieke muziek heeft Frerick zich ontwikkeld tot een veelzijdig
muzikant. Naast zijn eigen composities is hij ook actief als toetsenist voor de Nederlandse indiepopband Handsome Poets (bekend van de hits Sky On Fire, Dance The War is Over), maar met zijn eigen composities bewandeld hij een compleet ander pad. Voortdurend experimenterend vond hij de afgelopen jaren zijn eigen stem met elementen uit de filmmuziek, klassieke muziek en pop / indie muziek, waarbij hij bewust op zoek gaat naar de melancholie van de piano. Hierin schept hij zijn eigen wereld waarin hijzelf en zijn miljoenen luisteraars wereldwijd kunnen ontsnappen aan de hectiek van de dag.
Anderen over Frerick den Haan
Het platform 3voor12 schreef vol lof over zijn muziek. Zo werd hij benoemd tot een van de grote verrassingen van 2023 uit de Haagse scène en beschreven ze zijn muziek als een moment voor iedereen om in een hyperfocus te belanden. Daarnaast schreef het internationale platform Bandcamp over zijn debuutplaat NOIR; “Calming and peaceful, Frerick den Haan’s composition explores the grandeur found in quietude”.
Verwacht een show boordevol verrassende muziek voor solo piano afgewisseld met persoonlijke verhalen achter de composities tijdens het Noorderkerkconcert.














