Cultuur en uitgaan

Simmerfeest in Makkum onder zomerse omstandigheden

Door: Ynte Dragt

MAKKUM - Op het sportveld in Makkum vond gisteren alweer het derde Simmerfeest van de zomervakantie plaats.  Kinderen uit Makkum en omgeving genoten in het kader van Simmer yn Súdwest van een middag vol sport en plezier, waarbij de nadruk ligt op ontmoeting, ontspanning en een laagdrempelige deelname voor jong en oud. 

Simmer yn Súdwest in Makkum
Simmer yn Súdwest in Makkum Foto: Ynte Dragt

Het programma bood voor ieder wat wils: van een waterglijbaan en springkussen tot creatieve activiteiten zoals knutselen en een DJ-workshop. Ook konden deelnemers zich uitleven met handboogschieten, dansen tijdens een dance-workshop en nog veel meer. Het veld veranderde voor even in een bruisend zomers speelparadijs.

De Simmerfeesten zijn een initiatief van Sociaal Collectief, Akte2, de buurtsportcoaches van Sport Fryslân en de GroenGrijsbus en vonden verspreid door de gemeente plaats. De belangstelling en het enthousiasme waren groot, ook in Makkum waar naar schatting zo’n 150 bezoekers deelnamen aan de activiteiten. 

Simmer yn Súdwest loopt nog door

Het totaalprogramma Simmer yn Súdwest nog door tot en met 26 augustus. Het programma biedt ook de komende weken een breed aanbod van sportieve, culturele en muzikale activiteiten op verschillende locaties in Súdwest-Fryslân, waaronder een pumptrack voor de behendige fietsers.

Het volledige programma is te vinden op: www.simmerynsudwest.frl

Simmer yn Súdwest in Makkum
Simmer yn Súdwest in Makkum
Simmer yn Súdwest in Makkum
Simmer yn Súdwest in Makkum
Simmer yn Súdwest in Makkum
Simmer yn Súdwest in Makkum