Cultuur en uitgaan Ingezonden

Orgelconcert Bob van der Linde in de Martinikerk

SNEEK - Op maandagavond 14 juli om 20:00 uur klinkt er orgelmuziek in de Grote- of Martinikerk van Sneek. Organist Bob van der Linde verzorgt een afwisselend en inspirerend concert op het beroemde Schnitger/Van Dam-orgel. De toegang bedraagt € 10,-.

Bob van der Linde bij het orgel van de Martinikerk
Bob van der Linde bij het orgel van de Martinikerk Foto: Fotografie Jelly Mellema

Op het programma staan werken van barokmeesters zoals J.S. Bach, F. Tunder en Pachelbel, maar ook romantische en moderne klanken van Schubert, Saint-Saëns en Jehan Alain komen aan bod. Bijzonder is de eigen orgelbewerking van Schuberts Pianosonate nr. 13 door Van der Linde zelf – een verrassende vertaling van de pianowereld naar het orgel.

Programma (selectie):

  • J.S. Bach – Prelude en fuga in C, BWV 547
  • F. Tunder – Was kann uns kommen an für Not
  • Pachelbel – Chaconne in f klein
  • F. Schubert (arr. Van der Linde) – Allegro uit Pianosonate op. 120 nr. 3
  • J. Alain – Variations sur un thème de Clément Jannequin
  • C. Saint-Saëns – Uit: Sept improvisations, opus 150

Over de uitvoerende:Bob van der Linde (*1995) is een veelzijdige musicus. Hij is stadsbeiaardier van onder andere Arnhem, Groningen en Sneek, en vaste organist van de Protestantse Gemeente Sneek. Hij studeerde orgel, kerkmuziek en beiaard aan het Utrechts Conservatorium en de Nederlandse Beiaardschool, en behaalde zijn masterdiploma in 2019.