Cultuur en uitgaan Ingezonden

Expositie: Borduren saai? Een tweede leven voor borduurschilderijen in Tirns

TIRNS - Tjitske Dijkstra laat zien dat ze van afgedankte borduurschilderijen spannende kunst kan maken. In de kerk van Tirns zijn tijdens Tsjerkepaad voorbeelden van haar creativiteit te bewonderen.

Tjitske Dijkstra
Tjitske Dijkstra Foto: Fotografie Jelly Mellema

Ze vindt het een uitdaging om verstofte borduurwerken nieuw leven in te blazen. Met die borduurwerken bekleedt zij stoelen en banken. Zij maakt o.a. jassen, jurken en tassen met daarin borduurwerken verwerkt. De jassen en jurken draagt zij zelf. Zo is ze haar eigen visitekaartje. 

Achter elk borduurschilderij zit een verhaal. Ze zijn ooit door oma, moeder of zelfs vader of opa geborduurd.  “Maar ja, wat moeten we ermee?”, vertelt Tjitske. “Ze hebben hier zoveel tijd in gestoken, dat kunnen we toch niet wegdoen?”  Daarom verwerkt Tjitske de afgedankte borduurwerken tot bijzonder mooie creatieve objecten. Ze krijgen daarmee een tweede leven.

De kunstwerken van Tjitske Dijkstra zijn iedere zaterdagmiddag van 5 juli tot en met 6 september te bewonderen in de kerk van Tirns, van 13.30  tot 17.00 uur. De kerk is ook tijdens Open Monumentendag, in het weekend van 13 en 14 september geopend. Kom, kijk en laat je inspireren!