Algemeen

Lang zullen we spelen op ons mooie plein

Door: Henk van der Veer

SNEEK- Samen de 400 kinderen van CBS De Vuurvlinder heeft wethouder Petra van den Akker van de gemeente Súdwest-Fryslân het vernieuwde plein geopend. Dat gebeurde door het wegtrekken van een groot stuk zwart kuilplastic waardoor het kleurrijk gedeelte van de lange muur achter de fietsenrekken zichtbaar werd.

Opening CBS De Vuurvlinder in Sneek
Opening CBS De Vuurvlinder in Sneek Henk van der Veer

Zingen met meester Jan

Daarna zongen de kinderen uit volle borst onder leiding van oud-meester Jan het vrolijke lied ‘Lang zullen we spelen op ons mooie plein’. De renovatie van het plein heeft 50.000 gekost. Daarvoor hebben de kinderen ook iets moois gekregen. De verschillende groepen mochten voor de officiële opening ook hun eigen onderdelen in gebruik nemen. Zo is er een tribune met erachter een heuveltje, een fraai klimtoestel, spannende fiets- en wandelpaden, boomstammen waarom je kun balanceren en een opgepimpte zandbak. Een waar speel El Dorado voor kinderen.

Tinga, Lemmerweg en De Brekken

Om het Sneker tintje aan de school, waar kinderen uit de wijken Tinga, Lemmerweg en De Brekken, naar school gaan, zijn op de al genoemde lange muur afbeeldingen van de Waterpoort en De Sneker Pan te bewonderen. 

Schooldirecteur Sybolt Kuipers en zijn team zijn enorm in hun nopjes met het fraaie plein, waar velen aan hebben meegewerkt. Kuipers roemde de samenwerking met de gemeente Súdwest-Fryslân en ook Nota Infra uit Sneek werd met name genoemd. 

De Klimspin op het vernieuwde schoolplein van de Vuurvlinder in Sneek
Opening vernieuwde schoolplein De Vuurvlinder in Sneek