Fryslân Marketing is voltooid verleden tijd
Leeuwarden - Fryslân Marketing houdt per 1 januari op te bestaan. De werkzaamheden worden overgenomen door een tijdelijke stichting, die Beleef Friesland heet. Tom van Mourik, oud-Statenlid voor de VVD en tijdelijk burgemeester van Menameradiel, is voorzitter van de raad van toezicht van Beleef Friesland. Hanita van der Schaaf wordt de directeur.

Beleef Friesland krijgt als taak om het toerisme te promoten. Tegelijkertijd gaat de provincie aan de slag om een nieuwe organisatie te maken die de brede marketing van de provincie Fryslân gaat uitvoeren. Er komt een kwartiermaker die met alle betrokken partijen en organisaties de nieuwe, brede marketingorganisatie inricht. De nieuwe, brede organisatie moet er uiterlijk januari 2014 staan.
Deze organisatie richt zich niet alleen op de toeristische sector, maar zal ook onder de aandacht brengen dat het goed leven en werken is in Fryslân voor bezoekers, bewoners en bedrijven en ‘bollebozen’ (jong talent). Fan Fryslân, de marketingcampagne, wordt ook door deze nieuwe organisatie uitgevoerd.











