Extern onderzoek bibliotheken SWF in de prullenbak
Sneek: De politieke partijen PvdA, CDA, VVD en D66 in de gemeente Súdwest-Fryslân slaan hun handen ineen. Het scenario van het College van Burgemeester en Wethouders om € 400.000 in 2017 op het bibliotheekwerk te bezuinigen en waarin de bibliotheek in Makkum wordt gesloten, wordt door deze vier partijen niet geaccepteerd.

Makkum
Vooral het behoud van de moderne bibliotheek in Makkum is voor deze partijen erg belangrijk. Maar ook de omvorming van de bibliotheken in Workum, Bolsward en Sneek tot cultuurhuizen die meer gaan samenwerken met lokale partners zijn voor hun positieve ontwikkelingen. In kleinere kernen wordt prioriteit gegeven aan jeugd middels schoolbibliotheken en er komt boekbezorging aan huis voor minder mobiele inwoners. Bij dit scenario van de Bibliotheek zelf bedraagt de besparing € 315.000,=.Natuurlijk moeten er nog een aantal zaken nader worden uitgewerkt, maar de politieke partijen PvdA, CDA, VVD en D66 hebben er alle vertrouwen in, dat de inwoners van de gemeente de komende jaren kunnen rekenen op een kwalitatief goed bibliotheekwerk.
Innovatie en bezuiniging
Directeur Sytske Atsma van de Bibliotheken Súdsúdwest is positief over het initiatief van de vier raadsfracties. “Natuurlijk is en blijft het een forse bezuiniging en gaat er daarom veel veranderen. Met ons alternatief plan zien we echter kansen en mogelijkheden om de bibliotheekfunctie zoveel als mogelijk te behouden, op maat en in overleg. Tegelijkertijd willen we vernieuwingen realiseren met de bibliotheek op school en samenwerking in cultuurhuizen. We zijn blij dat de raadsfracties hierin onze visie onderschrijven”.






