Algemeen

Morgen zout en zand strooien in SWF

De werkzaamheden worden door de gemeente uitbesteed aan de mensen van Loonbedrijf Okkema in Easterein. Ze laden morgenochtend om 8 uur het zout op, en rijden dan naar Bolsward.

Afbeelding
Sneek- Morgen,woensdag 25 juli , wordt er zand en zout gestrooid op enkele wegen in de gemeente Súdwest-Fryslân. De aanleiding is bekend: door de aanhoudende warmte worden de bitumen zacht en zakt het gestrooid grit te ver in de bitumen weg, waardoor er kans is op gladheid.

Er zijn meer wegstukken die last hebben van de warmte. Omdat het hier om stukken gaat die ouder dan twee jaar zijn, heeft strooien met zout niet het gewenste effect. Hiervoor is zand nodig om de grip op de weg te verbeteren (en om te voorkomen dat de bitumen aan de banden blijven kleven).

Hierbij gaat het om de volgende stukken:

(Scherp) zand strooien op de weg op de volgende drie locaties:

-        Wons, Noorderlaan. Vanaf Wons tot het viaduct over de A7;

-        Makkum, Dominee L. Touwenlaan. Vanaf de rotonde Weersterweg/Suderseewei/Dominee L. Touwenlaan tot Kerkeburen;

-        Workum, Trekwei. Vanaf de Eniggaburren tot compoortbord Parrega.

Afbeelding