Hommeles bij CDA Súdwest-Fryslân
“In haar bestuursvergadering van 07-08-2018 is in gezamenlijk overleg en in goede harmonie besloten dat de voorzitter Catharina van Staveren per einde vergadering terugtreedt uit het bestuur. We hebben met elkaar geconstateerd dat er over en weer verschil van inzicht is over taken en rollen”, staat in de bewuste brief te lezen.

In de komende najaarsvergadering zal het CDA-afdelingsbestuur het e.e.a. toelichten. Tot de aangekondigde najaarsvergadering zal Hans Hettinga als waarnemend voorzitter fungeren
De reden dat het CDA-bestuur niet naar buiten treedt met het opvallende nieuws ( ‘een belangrijke kwestie binnen onze vereniging’) wordt afgedaan met ‘we zien het als een interne kwestie’.
Eerder, op 17 juli jl., nam CDA-raadslid Rinske-Poiesz al onverwacht afscheid van de fractie van Christendemocraten. Mevrouw Poiesz gaat als zelfstandig raadslid door in de gemeenteraad van SWF. Het autonome raadslid is de afgelopen weken druk op zoek naar mensen die haar kunnen helpen bij het raadswerk.
Dat het opstappen van mevrouw Van Staveren wel degelijk te maken heeft met het afscheid van het CDA-raadslid Poiesz-Zijlstra wordt duidelijk als we de nu ex-voorzitter bellen voor commentaar.
Catharina van Staveren over haar vertrek
Dat Van Staveren en het CDA-bestuur binnen twee jaar ‘in goede harmonie’ uit elkaar zijn gegaan wordt door de ex-voorzitter bevestigd maar ook genuanceerd. Van Staveren heeft wel degelijk een reden waarom zij is opgestapt als CDA-preses.
“Het afscheid van het raadslid en de manier waarop dit zich heeft voorgedaan past absoluut niet bij de missie van de partij. Als voorzitter distantieer ik mij van deze manier van omgang met mensen. Mijn inzet was als voorzitter: zetel en raadslid terug en die mening ben ik nog steeds toegedaan. Onenigheid mag maar zoals ik heb geschreven in het ledenblad van oktober 2017: ‘We laten elkaar niet los maar blijven elkaar hervinden’. En als je dit schrijft als bestuur dan zal je dit als bestuur ook samen zo moeten uitvoeren.”
“Als blijkt dat iets buitenproportioneel schadelijk is verlopen voor een persoon of groep, moet dat net zo eenvoudig weer terug te draaien en te herstellen zijn. En dat laatste moeten we kennelijk nog leren te doen dat is nieuw. Maar voor deze tijd van crises met de daarbij behorende stress en spanningen: heel belangrijk. We moeten intensief blijven werken aan respect en tolerantie voor elkaar.”
Van Staveren hoopt en wenst dat de aangerichte schade voor het raadslid en voor de partij wordt hersteld.
Foto: Rinske Poiesz-Zijlstra, CDA verkiezingscampagne













