
“Toen de bank in Groningen zeven jaar geleden van directievoorzitter wisselde heb ik gebeld. Ik zat toen vijf jaar in Sneek. ‘Hoe kan het zo zijn dat die ongelooflijk mooie bank in de meest beduidende stad van het noorden beschikbaar komt en dat aan mij voorbij gaat’, heb ik gevraagd. Toen heb ik al laten weten dat mocht Groningen beschikbaar komen dan wil ik daar graag voor in aanmerking komen. Nu werd ik vroegtijdig gewaar dat Groningen opnieuw vrij kwam en heb gesolliciteerd. Ik heb hier in Sneek ruim twaalf jaar met plezier gewerkt en leiding gegeven aan de bank, dan mag je voor je zelf wel eens om je heen gaan kijken.”
“Dat is goed voor je zelf en goed voor de bank, daar ben ik van overtuigd. Ik wil mijn ervaringen en wat ik in Sneek geleerd heb ook op een andere plek brengen, ik wil kijken of mij dat gaat lukken. Daarbij is Groningen een enorme dynamische omgeving. Op ICT-gebied is het de belangrijkste stad van Nederland. Het is een stad die bruist! Er is in Groningen veel innovatie, je hebt er een prima universiteit, een groot academisch ziekenhuis, een stad met veel complexiteit. Om terug te komen op de vraag waarom ik naar Groningen ga is mijn antwoord eenvoudig: die positie kwam nu vrij!”
Gisteravond werd ook duidelijk wie de opvolger van Roman in Sneek wordt. Het is Jan Pieter van Oosten, die al sinds 2003 bij de Rabobank in Sneek werkzaam is. Van Oosten was directeur Particulieren bij de Rabo bank Sneek-ZWF. Roman begint morgen, 1 november met zijn nieuwe job in Groningen.
Foto’s Tom Coehoorn, www.thomasvaer.frl















