Eerste steppers bereiken finish van Elfstedentocht
BOLSWARD - De eerste deelnemers van de Elfstedentocht op de step zijn zondagmiddag kort na 16.00 uur gezamenlijk over de finish gekomen. Jetse Genee en Mente de Boer legden de tocht in ongeveer zeventien uur af en kwamen zij aan zij binnen onder luid applaus van het publiek.

Voor De Boer betekende het opnieuw een bijzondere prestatie. De lange Fries, herkenbaar aan zijn oranje helm, deed voor de negende keer mee en schreef de tocht voor de achtste keer op zijn naam. Toch benadrukte hij na afloop dat het evenement volgens hem meer draait om de beleving dan om winnen. “Het is uiteindelijk geen wedstrijd, maar onderweg maak je er toch iets van” vertelde hij.
De omstandigheden waren volgens de deelnemers ideaal. De nacht verliep rustig, er stond weinig wind en ook de zon werkte mee. Alleen de controlekaarten hadden zichtbaar geleden onder de lange tocht en waren door regen en zweet volledig doorweekt geraakt.
De eerste vrouw kwam slechts tien minuten later over de streep. Lonneke Zijlstra was zichtbaar tevreden met haar prestatie en noemde vooral het warme slotstuk een kwestie van doorzettingsvermogen.









