Meer wespen verwacht dit jaar
FRYSLAN - Er worden dit jaar meer en eerder wespen verwacht. Meldpunt Ongedierte waarschuwt voor een mogelijk vroeg en actief wespenseizoen in 2026. De exacte omvang van de overlast is nog moeilijk te voorspellen. De weersomstandigheden in het voorjaar, met name april en mei, zullen een belangrijke rol spelen.

Factoren die invloed hebben
De overleving van de wespenkoninginnen is cruciaal voor de omvang van de wespenpopulatie. De relatief zachte en droge winter van 2025-2026 heeft ervoor gezorgd dat naar verwachting meer koninginnen de winter hebben overleefd. Daarnaast zijn er al vroeg in het voorjaar actieve koninginnen gesignaleerd, wat kan duiden op een voorsprong in de nestopbouw.
Vergelijking met eerdere seizoenen
In 2021 resulteerde een koud en nat voorjaar in een relatief laag aantal wespennesten volgens Meldpunt Ongedierte. In 2018 daarentegen leidde een combinatie van gunstige omstandigheden tot een recordaantal wespennesten.





