Algemeen

Vakantieadressen gezocht voor kwetsbare kinderen

Door: Tess Feenstra

FRIESLAND - Voor komende zomer is Europa Kinderhulp op zoek naar mensen in Friesland die voor zo’n twee weken een kwetsbaar kind een vakantie willen bieden bij hen thuis. De kinderen komen uit België, Duitsland en Nederland en hebben allemaal een lastige thuissituatie. Daarbij kan het om financiële problematiek gaan, maar ook om sociale problematiek, zoals een gebrek aan aandacht of weinig speelruimte. Tijdens de vakantie gaat het dan ook niet om dure uitjes, maar om tijd en aandacht. Lekker een stuk fietsen, samen knutselen of een middagje wandelen in het bos of aan de kust; het zijn de kleine dingen die het doen.

Afbeelding
Foto aangeleverd

Bijzondere logé

Al vijf en zestig jaar komen er kinderen uit alle windstreken naar Friesland voor een vakantie bij de vakantiegezinnen van Europa Kinderhulp. Veel gezinnen doen dit al jaren achtereen, waardoor er een hechte band met het vakantiekind opgebouwd kan worden. Er zijn gelukkig al veel Friese gezinnen die een kindje voor een paar weken op nemen in hun gezin, maar de groep kinderen die een onbezorgde vakantie goed kan gebruiken is groeiende. Vandaar dat er druk wordt gezocht naar nieuwe vakantieouders. Dat kan als gezin, maar ook als alleenstaande of stel zonder kinderen.

Vakantie voor jouw kind De reizen vinden plaats in de zomervakantie (juli en augustus) en duren ongeveer twee weken. Voor meer informatie kun je kijken op www.europakinderhulp.nl. of mailen naar Harma.waninge@europakinderhulp.nl. Heb je zelf een lastige thuissituatie? Dan kun je op deze website onder het kopje “Kind op Reis” ook jouw eigen kind(eren) aanmelden voor een vakantie.

Kinderreizen 2026

  • Oldenburg 11 juli – 25 juli
  • Schneeberg/Delitzsch 18 juli – 31 juli
  • Nederland 20 juli – 31 juli
  • Hannover 27 juli – 7 augustus
  • België 27 juli - 10 augustus