Algemeen

Lege schappen in Sneker supermarkten door winterweer

Door: Henk van der Veer

SNEEK-In verschillende supermarkten in Sneek waren woensdagochtend schappen met verse producten deels leeg. Onder meer bij de Albert Heijn aan het Sint Antoniusplein was te zien dat groente en fruit sneller dan normaal waren uitverkocht.

Lege schappen
Lege schappen Foto GrootSneek

De leegte in de schappen lijkt vooral het gevolg van de winterse weersomstandigheden. Door gladheid en verkeersproblemen verloopt de bevoorrading van winkels langzamer dan gebruikelijk. Supermarkten geven aan dat zij extra voorzichtig zijn met transport en leveringen.

Niet hamsteren

Hoewel sommige verse producten tijdelijk minder goed beschikbaar zijn, is er volgens de winkels geen sprake van structurele tekorten. Klanten wordt aangeraden normaal boodschappen te blijven doen en waar nodig uit te wijken naar alternatieven, zoals producten in pot of blik.

De afgelopen dagen was het in supermarkten merkbaar drukker dan normaal. Veel inwoners hebben zich voorbereid op het winterweer door iets extra’s in huis te halen. Naar verwachting zal de bevoorrading de komende dagen weer op het gebruikelijke niveau komen, zodra de situatie op de wegen verbetert.

Lege schappen in Sneker supermarkten door winterweer