Eerstejaarsstudenten Firda Sneek Economie & Ondernemen starten met supbrigade
SNEEK - De nieuwe eerstejaarsstudenten van de opleiding Economie & Ondernemen bij Firda Sneek zijn afgelopen week, op woensdag 27 augustus en donderdag 28 augustus, het water opgegaan met de supbrigade. Dit initiatief is een samenwerking tussen de gemeente Súdwest-Fryslân en ABR Activatie, waarbij ook lokale ondernemingen een rol spelen: Shark SUPs leverde de 40 planken die per dagdeel werden gebruikt en Tasty Sneek zorgde voor een heerlijke lunch voor de studenten.

Op de SUP-boards combineerden de studenten sport met duurzaamheid: suppen door de grachten én tegelijk zwerfafval inzamelen uit het water. De nieuwe studenten gingen fanatiek aan de slag met de schepnetten en verwijderden samen maar liefst 24 kilo zwerfafval. Door verschillende routes in Sneek te suppen werd het effect maximaal benut.
![]()
Foto: Firda
“Ik kijk nu heel anders naar de grachten”
Met dit project maken de studenten niet alleen kennis met de stad en werken ze samen, ze vergroten ook hun bewustwording over waar zwerfafval kan belanden. Hun reacties spreken boekdelen: “Ik kijk nu heel anders naar de grachten” en “op een gegeven moment wordt het verslavend en wil je alles schoon hebben!”
Zo laten de studenten zien dat plezier maken en iets goeds doen voor de omgeving prima samen kunnen gaan.










