Sneek 80 Jaar Vrij | Uit het dagboek van To Hofstra: “Oma hebben ze vandaag afgesloten van elektra”
SNEEK - To Hofstra uit Sneek hield consequent een dagboek bij gedurende de oorlog. Soms een paar zinnen, vaker een wat langere tekst. Het dagboek geeft een unieke inkijk in het dagelijks leven in Sneek tijdens de oorlogsjaren.

In het kader van Sneek 80 Jaar Vrij gaan wij de komende maanden terug naar die tijd. Hoe verliepen de laatste oorlogsmaanden in Sneek. To schreef op 22 januari 1945:
“Oma hebben ze vandaag afgesloten van elektra. De Montessorischool houdt het echter, daar deze thans voor
vluchtelingen wordt gebruikt.”
Wie is To Hofstra?
Wanneer de Tweede Wereldoorlog in 1940 begint, is To Hofstra (1924-2011) zestien jaar oud. Ze woont in Sneek aan de Wijde Noorderhorne met haar ouders, broers en zussen en maakt de oorlog van dichtbij mee. Als een ware journalist brengt ze verslag van de dagelijkse gebeurtenissen in haar omgeving. Tien oorlogsschriften vult ze met verhalen, foto’s en knipsels die nu, meer dan 80 jaar later, van onschatbare waarde blijken. (Bron: Fries Verzetsmuseum)
Sneek 80 Jaar Vrij
Bijna drie weken lang, van 15 april tot en met 5 mei, zijn er allerlei activiteiten en festiviteiten in onze mooie stad Sneek. Van een bevrijdingsconcert tot lezingen, van rondtoer langs Joodse huizen tot Oranjemarkt, van Koninklijke Luchtmachtkapel tot Frysk Jeugd Fanfare Orkest, van 4 mei Herdenking tot 5 mei Bevrijding, van Bevrijdingslunch tot Bevrijdingsvlam en van Keep Them Rolling tot Taptoe. Het is zomaar even een greep uit een prachtig programma, waar achter de schermen hard aan gewerkt en steeds meer over bekend wordt. Wil je meehelpen? Meld je dan aan als vrijwilliger!
Ga naar de website Sneek 80 jaar vrij of volg de Facebookpagina.
Meer over Sneek 80 Jaar Vrij lees je ook in ons maandblad.









