112 Sneekweek

Mobiele Commando Unit van FE Telecom weer aanwezig op het Oud Kerkhof tijdens Sneekweek 2025

Door: Henk van der Veer

SNEEK-Bezoekers van het Oud Kerkhof kunnen er niet omheen: de imposante blauwe truck van FE Telecom staat er weer, net als voorgaande jaren, strategisch opgesteld. Achter zwarte hekken en naast een opvallende blauwe container van Sijperda Verhuur houdt de Mobiele Commando Unit dit jaar opnieuw een wakend oog op de veiligheid tijdens de Sneekweek 2025.

Mobiele Commando Unit van FE Telecom weer aanwezig op het Oud Kerkhof tijdens Sneekweek 2025
Mobiele Commando Unit van FE Telecom weer aanwezig op het Oud Kerkhof tijdens Sneekweek 2025 Foto Henk van der Veer

De speciale unit is uitgerust met geavanceerde communicatiemiddelen en observatieapparatuur, waaronder een hoge mast met meerdere camera’s. Deze technologie wordt ingezet om real-time overzicht te houden over drukke locaties in de stad, zodat hulpdiensten en organisatoren snel kunnen reageren waar nodig.

FE Telecom is inmiddels een vertrouwd gezicht op grote evenementen in heel Nederland. Naast de Sneekweek is de unit ook te vinden bij onder andere de Tall Ships Races, de PC in Franeker, Bospop, Concert At Sea, Dominator, Madnes, Retropop en tal van andere grote festivals.

Waarom deze aanwezigheid belangrijk is

De Sneekweek trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers naar de binnenstad. Met zoveel mensen op de been is een sterke communicatiestructuur en zicht op de situatie essentieel. De Mobiele Commando Unit speelt daarin een sleutelrol en werkt nauw samen met lokale autoriteiten en veiligheidsdiensten.