CVK-musicalopleiding Muzt speelt Belle én……

april 14, 2011

belle foto evert haagsma 200x133 CVK musicalopleiding Muzt speelt Belle én……SNEEK -  Na het succes van de musical Aladdin én….. brengt Muzt, de musicalopleiding van Friesland, opnieuw een musical voor jong en oud. Belle én… is een eigen bewerking van het bekende sprookje Belle en het Beest. De musical wordt van 15 tot 21 april zes keer in Theater Sneek uitgevoerd en op 28 en 29 april in Theater de Koornbeurs in Franeker.

Alle 62 leerlingen van musicalopleiding Muzt tonen hierin hun zang-, dans- en acteertalenten. Al wekenlang wordt er druk gerepeteerd op vrijdagavond in de theaterzaal van het Centrum voor de Kunsten & Ritmyk. De leerlingen van Muzt moeten beschikken over het nodige talent en doorzettingsvermogen om een grote musical als deze op de planken te zetten. Ze worden hierin deskundig begeleid door componist en zangdocent Dennis Dronkers, die garant staat voor meeslepende meerstemmige muziek. Anke de Boer en Raymond Guzman verzorgen de choreografieën en Iréne Martin schreef het script en tekent voor de regie.

Natuurlijk gaat de meeste aandacht uit naar het instuderen van de zang, dans en acteerpartijen maar ook aan decors en kostuums wordt veel aandacht besteed. Vele vrijwilligers zijn al weken aan het naaien en timmeren. Belle én ….. belooft dan ook een sprookje voor jong en oud te worden.

Muzt neemt het publiek letterlijk mee in het sprookjesboek met fantasierijke decors, schitterende kostuums en prachtige muziek. Belle is een mooi, maar eigenaardig meisje volgens de bewoners van haar dorp. Ze zit immers altijd maar met haar neus in de boeken en ze droomt van avonturen. Ze heeft niet eens belangstelling voor de avances van de dorpshunk Gaston. Op zoek naar haar moeder komt ze terecht in het duistere kasteel van het verschrikkelijke beest. Door een vloek is hier het complete personeel betoverd en veranderd in voorwerpen. Zo is de butler een klok en de chef cuisine een kandelaar. Het Beest kent geen liefde en dit is zijn straf. De betovering kan alleen verbroken worden wanneer hij geliefd is door een ander, voor het laatste blad van de roos valt. Of dat zal gebeuren, kan alleen het publiek vertellen. (Foto Evert Haagsma)

Vrijdag 15 t/m do 21 april Theater Sneek ; Donderdag 28 en vrijdag 29 april Theater De Koornbeurs Franeker; Toegang €11,-



Geef een reactie